Dnia 24 sierpnia 2009 roku miało miejsce posiedzenie komisji konkursowej, powołanej do oceny prac złożonych w ramach konkursu fotograficznego „Uroda Krainy Kanału Elbląskiego”. Komisja, w której zasiadali przedstawiciele powiatów elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego oraz przedstawiciele środowiska fotografików, dokonała oceny nadesłanych prac. Spośród 19 zgłoszonych nagrodzono trzy najlepsze dzieła. Decyzją komisji poszczególne miejsca przyznano:

I miejsce panu Danielowi Zadwornemu za zestaw nadesłanych prac, ze szczególnym wyróżnieniem pracy pt.: „Drogo prowadź”. Za zajęte miejsce komisja przyznała nagrodę w postaci programu Adobe Photoshop Elements 7.0 WIN PL.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Wyniki konkursu fotograficznego „Uroda Krainy Kanału Elbląskiego”

II miejsce panu Pawłowi Klimczakowi za pracę pt.: „Na pochylni”. Za zajęte miejsce komisja przyznała nagrodę w postaci statywu do aparatu.

Zdjęcie numer 2 w artykule: Wyniki konkursu fotograficznego „Uroda Krainy Kanału Elbląskiego”

III miejsce pani Kseni Wróbel za pracę pt.: „Maszynownia”. Za zajęte miejsce komisja przyznała nagrodę w postaci torby fotograficznej.

Zdjęcie numer 3 w artykule: Wyniki konkursu fotograficznego „Uroda Krainy Kanału Elbląskiego”

Nadesłane prace zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie zdjęć, która będzie miała miejsce podczas Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, dnia 26 września 2009 roku w Pasłęku.

Konkurs zrealizowany został przez samorząd województwa warmińsko,mazurskiego, w partnerstwie z powiatami elbląskim, iławskim i ostródzkim, w ramach projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”, współfinansowanego ze środków EFRR w ramach RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013.