Organizatorami uroczystości byli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Wojewoda Warmińsko - Mazurski Marian Podziewski oraz Starosta Elbląski Sławomir Jezierski. Spotkanie było okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz nagród nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty.

Swoje nagrody przyznał również Starosta Elbląski. Otrzymali je: Katarzyna Panimasz , Z-ca Dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, Lidia Zawarczyńska - Z-ca Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Mariola Kostecka , nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Wojciech Petrycki ,kierownik Internatu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim, Marian Matuszczak , Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Gabriela Effenberg Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej otrzymali: Edward Skalij dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku) - II stopnia oraz Emilian Tomczyński z-ca dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim) I stopnia.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała Teresa Brewka - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej