W Liceum Plastycznym bardzo intensywny tydzień – mamy gości z pięciu europejskich krajów, którzy pracują i tworzą z nami, ale także poznają nasze tradycje i kulturę w ramach projektu Career in Art realizowanego w ramach programu Erasmus+. Na dodatek niemalże codziennie spływają informacje o nagrodach i wyróżnieniach.

W konkursie na plakat pod tytułem „Świat tolerancji", promujący akcję Żywa Biblioteka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej wyróżnienie otrzymał Dawid Jasiński, uczeń klasy III. Praca powstawała pod okiem Janusza Kozaka. Natomiast w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Siedem grzechów głównych" organizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia zebraliśmy prawdziwe żniwa. W kategorii malarstwo III miejsce zajęła Maria Morawska z klasy II, w kategorii poezja III miejsce „wypisała” sobie Dagmara Lipka z klasy II, a wyróżnienie otrzymała Agnieszka Modrzyńska z klasy III. Gratulujemy laureatom oraz nauczycielom prowadzącym - Dominice Lewickiej-Klucznik oraz Zbigniewowi Chrostkowi.

Za wyniki w konkursach i przeglądach Natalia Sobczak, Adrianna Leszczyńska oraz absolwentka Samira Arrami otrzymają Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Elbląga.

Pozostaje się cieszyć i nie tracić apetytu na więcej.

Dominika Lewicka-KLucznik