W niedzielę, 22 kwietnia, w Świętym Gaju gm. Rychliki) odbędzie się Druga Uczta Wojciechowa, czyli wiejski festyn z licznymi atrakcjami i konkursami połączony z II Wojciechowym Przeglądem Chórów Kościelnych. Uczta Wojciechowa rozpocznie się o godzinie 11:30 od Mszy Świętej w Sanktuarium Diecezjalnym Diecezji Elbląskiej, zakończy natomiast w godzinach wieczornych za Domem Pielgrzyma w Świętym Gaju.

Uczta Wojciechowa II to już druga edycja udanego zeszłorocznego wiejskiego festynu zorganizowanego dla mieszkańców powiatu elbląskiego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, Parafię pw. Krzyża Świętego w Kwietniewie, Gminę Rychliki oraz Starostwo Powiatowe w Elblągu. W tym roku do grona organizatorów dołączył również Chór Buczyna.

W tym roku Uczta Wojciechowa to połączenie wiejskiego festynu wypełnionego konkursami i zabawą taneczną trwającą do późnych godzin wieczornych, Drugiego Wojciechowego Przeglądu Chórów Kościelnych a także konkursu plastycznego „Śladami św. Wojciecha” skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu elbląskiego. Spotkanie rozpocznie się o 11:30 od Mszy Św. w kościele w Świętym Gaju, po której wystąpią chóry kościelne prezentujące pieśni o życiu Świętego Wojciecha. O godzinie 14:00, po Przeglądzie Chórów Kościelnych, dalsza część Uczty Wojciechowej odbywać się będzie już za Domem Pielgrzyma, gdzie nastąpi przywitanie gości oraz wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego o życiu św. Wojciecha. Z nadesłanych przez uczniów prac plastycznych zorganizowana zostanie w Domu Pielgrzyma wystawa dostępna dla wszystkich gości. Każdy uczestnik będzie mógł skosztować żurku przygotowanego przez gospodynie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, a także upiec kiełbaskę na ognisku. W ramach festynu organizatorzy przygotowali zabawne konkursy dla przybyłych gości, ponadto każdy uczestnik ma szansę na otrzymanie upominku. O godzinie 16:00 rozpocznie się zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu „Boys Dual Voice”.

Przybyli goście będą mogli również złożyć ofiarę na rzecz organizacji II Wojciechowego Przeglądu Chórów Kościelnych.

Michał Kułyk