Zdjęcie numer 1 w artykule: Promocja Krainy Kanału Elbląskiego KKE) na targach ITB 2012 w Berlinie

W dniach 7-11 marca 2012 r., przedstawiciele powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego , partnerzy projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” - uczestniczyli w kolejnych międzynarodowych targach turystycznych ITB Berlin 2012. W pierwszych dniach targów obecni byli również: Anna Wasilewska , członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Włodzimierz Brodiuk , starosta ostródzki i Grzegorz Nowaczyk - prezydent miasta Elbląga oraz radni powiatu ostródzkiego.

Podobnie jak co roku, elementem wyróżniającym stoisko była makieta pochylni Oleśnica, która stała się ozdobą polskiego pawilonu narodowego. O naszym stoisku informowały targowe wydania branżowych periodyków turystycznych: „TTG”, „Polen Für Dich” , wydanie specjalne magazynu „OBIEŻYŚWIAT”. Dzięki temu Kraina Kanału Elbląskiego cieszyła się dużą popularnością wśród odwiedzających targi. Informatorzy, reprezentujący biura promocji poszczególnych powiatów, dysponowali profesjonalnymi narzędziami przygotowanymi wcześniej w ramach realizowanego wspólnie projektu w postaci: przewodników, map, prezentacji, filmów i gadżetów.

W środę 7 marca) Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, zwiedzając polski pawilon narodowy, skorzystała z zaproszenia organizatorów stoiska regionalnego Warmia i Mazury, którego integralnym elementem był stand KKE przygotowany i obsługiwany przez partnerów projektu. Duże zainteresowanie Pani minister wzbudziła makieta pochylni Oleśnica. Obecność Joanny Muchy na stoisku skupiła dużą uwagę mediów krajowych i zagranicznych, przedstawicieli władz państwowych oraz gości targowych. Wzmocniło to promocyjnie naszą misję, ponieważ już po pierwszym dniu targów, zagraniczne i krajowe stacje telewizyjne oraz radiowe emitowały materiały o naszym stoisku z makietą.

Dzięki atrakcjom polskiego stoiska narodowego na targach ITB Berlin, Polska Organizacja Turystyczna otrzymała dwie nagrody. W konkursie na najlepsze stoisko targowe ITB Berlin 2012 Best Exhibitor Award w kategorii "Europa" zajęła trzecie miejsce. Na drugim miejscu znalazła się Austria, a na pierwszym Wyspy Kanaryjskie. Pacific Area Travel Writers Associations corocznie przyznaje nagrody dla krajów, w których widoczny jest rozwój turystyki. W tym roku prestiżową nagrodę Emerging Tourism Destination otrzymała Polska.

Tegoroczną edycję targów odwiedziło 113 tys. gości czyli o 2,2 tysiąca więcej niż rok wcześniej.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Promocja Krainy Kanału Elbląskiego KKE) na targach ITB 2012 w Berlinie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Promocja Krainy Kanału Elbląskiego KKE) na targach ITB 2012 w Berlinie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Promocja Krainy Kanału Elbląskiego KKE) na targach ITB 2012 w Berlinie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Promocja Krainy Kanału Elbląskiego KKE) na targach ITB 2012 w Berlinie