Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyło się kolejne posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego w związku z występującym zagrożeniem powodziowym. Naradzie przewodniczył wicestarosta Maciej Romanowski, a wzięli w niej udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Urzędów Gmin z terenu powiatu elbląskiego zagrożonych powodzią.

W chwili obecnej sytuacja na terenie powiatu elbląskiego normuje się. Poziom wody w jeziorze Drużno systematycznie spada i utrzymuje się w granicach stanów ostrzegawczych. Zaobserwowano także duży spadek poziomu wody w rzece Elbląg, co oznacza, że zagrożenie powodziowe maleje. W związku z takim rozwojem sytuacji, wczoraj o godz. 22:00 wszystkie zagrożone gminy powiatu elbląskiego odwołały alarm przeciwpowodziowy. Obecnie w powiecie elbląskim utrzymane jest pogotowie przeciwpowodziowe. Sytuacja jest w dalszym ciągu na bieżąco monitorowana.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sytuacja powodziowa w powiecie normuje się
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Sytuacja powodziowa w powiecie normuje się
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Sytuacja powodziowa w powiecie normuje się
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Sytuacja powodziowa w powiecie normuje się