30 czerwca podczas VII sesji Rady Powiatu starosta Sławomir Jezierski otrzymał z rąk dyrektora Ośrodka Samorządu Lokalnego w Olsztynie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Macieja Felskiego statuetkę i dyplom za zajęcie przez Starostwo Powiatowe w Elblągu II miejsca w IV edycji konkursu o „Laur Edukacji Samorządowej”.

Celem konkursu jest promowanie idei stałego podnoszenia kwalifikacji przez pracowników samorządowych, poprzez uczestnictwo w szkoleniach oraz podejmowanie studiów wyższych i podyplomowych. Oceniając samorządy, organizatorzy wzięli pod uwagę m.in.:
- liczbę szkoleń, w których brali udział pracownicy i radni,
- liczbę kursów, studiów uzupełniających, podyplomowych, w których brali udział pracownicy urzędów,
- czy kształcenie urzędników jest dofinansowywane przez urząd,
- czy urząd ma plan doskonalenia pracowników.

Odbierając nagrodę, starosta Jezierski podziękował pracownikom Starostwa za stałe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, szczególnie podkreślając zaangażowanie sekretarza powiatu Jacka Augustynowicza w opracowanie i realizację projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, który umożliwił wielu osobom podjęcie studiów podyplomowych lub udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Laur Edukacji Samorządowej dla Starostwa Powiatowego w Elblągu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Laur Edukacji Samorządowej dla Starostwa Powiatowego w Elblągu
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Laur Edukacji Samorządowej dla Starostwa Powiatowego w Elblągu
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Laur Edukacji Samorządowej dla Starostwa Powiatowego w Elblągu