W dniach 2-9 maja br. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym gościć będzie u siebie grupę młodzieży z Hiszpanii Colegio Marista "La Merced-Fuensanta" - Murcia) oraz nauczycieli z Francji The Collège Bernard de Ventadour - Limoges) i Walii Collège Ysgol Uwchradd - Tregaron) w ramach programu UE Uczenie Się Przez Całe Życie „Comenius” pod nazwą E2A: European Environment Ambassadors.

Głównym założeniem multilateralnego projektu jest propagowanie ochrony środowiska, jednak jest to świetna okazja do wymiany doświadczeń, poznania historii, kultur a także szansa spotkania, bliższego poznania się i lepszego zrozumienia - mimo różnic geograficznych, historycznych i kulturowych.

W projekcie wykorzystywane są techniki multimedialne. Na potrzeby projektu utworzony został blog. Uczniowie zbierają punkty w wirtualnym eko-banku za działania ekologiczne. W Elblągu zostanie rozstrzygnięty również konkurs na eko-plakat.

W grudniu ubiegłego roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość zwiedzania Murcji i Cartageny. W pierwszych dniach maja uczniowie i nauczyciele uczestniczący w projekcie zwiedzą Elbląg, Gdańsk, Malbork, Frombork. Wezmą udział w działaniach Street Art, które Liceum Plastyczne organizuje już po raz trzeci z CSE Światowid i Stowarzyszaniem Jantar. Podczas pobytu uczniowie i nauczyciele spotkają się również z władzami Powiatu Elbląskiego i zwiedzą Zakład Oczyszczalni Ścieków w Elblągu. Do działań artystycznych podczas Street Artu przyłączą się również uczestnicy z Kaliningradzkiej Szkoły Artystycznej, z którą Liceum Plastyczne nawiązało współpracę.

Projekt realizowany będzie do 2012 roku i zakłada spotkania uczestników projektu w Walii i we Francji.

W galerii prezentujemy plakaty, które zostały wyłonione w drodze eliminacji do konkursu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Europejscy Ambasadorowie Środowiska
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Europejscy Ambasadorowie Środowiska