25 marca odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu w Elblągu. Na początku wicestarosta Maciej Romanowski wręczył stypendia Starosty Elbląskiego za I semestr roku szkolnego 2010/2011 uczniom szkół ponadgimnazjalnych pochodzącym z terenu powiatu elbląskiego. To wyróżnienie przyznawane jest uczniom osiągającym wybitne wyniki w nauce, sporcie i artystyczne.
Stypendia Starosty Elbląskiego otrzymali następujący uczniowie:
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu:
· Gołębiewska Małgorzata Patrycja
II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu:
· Ewelina Pobiarżyn
Zespól Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku:
· Bartosiewicz Bartosz, Grynhagel Ewelina, Romanowicz Anna, Suchodolski Marcin

Zespół Szkół w Pasłęku
· Banaszak Przemysław, Basarab Marcin, Bębenek Elwira, Biłas Mateusz, Bojar Aleksandra, Borowy Błażej, Brzezińska Anna, Czerwiński Tomasz, Dąbrowska Justyna, Gierłatowski Daniel, Hulanicki Łukasz, Ignasz Anna, Ignatowicz Zuzanna, Konopka Mateusz, Kostyra Alicja, Koszyk Michał, Królak Maria , Kubaszek Michał, Kuc Joanna, Kujawska Alicja, Kupryjaniuk Agnieszka, Kutkiewicz Jakub, Markiewicz Damian, Mazur Arnold, Mońska Martyna, Polkowska Martyna Anna, Przedpełski Wojciech, Romanowski Arkadiusz, Sacharczuk Agata, Sielawa Mariola, Smolak Marta , Smotrycki Krzysztof, Srebrnik Katarzyna, Suchodolska Magdalena, Szmit Patrycja, Tarasiuk Monika, Witka Magdalena, Zagulska Aleksandra, Zarzeczna Marta, Żukowska Agata, Żych Agata.

Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski pogratulował wyróżnionym uczniom a także dyrektorom szkół i wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do osiągniętych przez uczniów sukcesów.

Wicestarosta Maciej Romanowski wręczył także listy gratulacyjne i drobne upominki uczestniczkom powiatowego etapu konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W tym roku wyróżnione zostały Anita Jędrzejewska - uczennica II klasy Gimnazjum w Tolkmicku, uczennica III klasy Gimnazjum w Stankowie.

W bloku informacyjnym, oprócz sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu za okres od 11 lutego 2011 r. do 25 marca 2011 r., radni przyjęli także informację o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie elbląskim w 2010 r., na którą złożyły się sprawozdania: Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu, Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Elblągu i Komendanta Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Następnie radni zapoznali się z analizą struktury osób bezrobotnych z terenu powiatu elbląskiego zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu za 2010 rok, informacją za rok 2010 o wykorzystaniu środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu oraz o realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także sprawozdaniem z wykonania zadań realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu w 2010 roku wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej na rok 2011.

W drugiej części sesji radni przyjęli siedem uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: V sesja Rady Powiatu w Elblągu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: V sesja Rady Powiatu w Elblągu