9 grudnia 2019, w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Wolontariusze, zainspirowani pewnym serwisem informacyjnym, stworzyli niebanalną atmosferę przedstawienia. W formie wywiadu, opowiedzieli oni o różnorodnych akcjach, w których uczestniczą. Wolontariusze przybliżyli wszystkim zebranym, jakie korzyści płyną z okazywania szlachetnego serca innym osobom, między innymi możliwość: samorealizacji, współpracy, poczucie bycia częścią ważnego dzieła, a także przeżycia pięknej przygody. Mieliśmy też okazję do wysłuchania piosenek przygotowanych przez Kamilę i Jakuba.

W tym roku zaprosiliśmy gości, z którymi mamy przyjemność współpracować na wielu płaszczyznach: w schronisku, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, przedszkolu oraz podczas zbiórek dla potrzebujących. Niezwykle wzruszeni, wysłuchaliśmy słów uznania od osób zaproszonych: Krystyny Dąbrowskiej - dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku, Reginy Stelmaczonek - prezesa Stowarzyszenia „Jutrzenka”, Barbary Zarudzkiej - prezesa Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu, Leszka Czyżewskiego - dyrektora Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej, dyrektora Andrzeja Gęsiny – dyrektora BP Paribas w Pasłęku.

Ważnym momentem było wręczenie naszym gościom podziękowań za wieloletnią i owocną współpracę. Dyrektor Elżbieta Wasiuk wyraziła słowa uznania koordynatorowi Szkolnego Koła Wolontariatu Beacie Łuczyńskiej-Pyra i opiekunom: Dorocie Ćwik i Marcie Puławskiej.

Był to też dzień, w którym mogliśmy podziękować wolontariuszom ZS w Pasłęku, za ich zaangażowanie i wrażliwość, a najaktywniejszym wręczyć nagrody i dyplomy. Dziękujemy sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagród dla wolontariuszy.