20 listopada 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wyróżnieni uczniowie szkół średnich odebrali z rąk wicewojewody Sławomira Sadowskiego oraz kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wręczający dyplomy podkreślali wagę talentu i pracy stypendystów, mówili o ich wyjątkowości, ale i obowiązkach wobec przeszłych, obecnych i przyszłych pokoleń, bo „Zaszczyt pociąga za sobą obowiązki”.

Tegoroczne stypendystki z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku to Julia Jaworska z klasy III liceum o ukierunkowaniu obronnym i Paulina Gońca z klasy II technikum kształcącym w zawodzie technik ekonomista.

Aby zostać stypendystą PRM, należało otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Stypendystami PRM mogą być uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

MG