25 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz siedemnasty swoje talenty zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcej pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego.

Wykonanych zostało 20 utworów w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim, a całość oceniało trzyosobowe jury w składzie: Elżbieta Czerska, Wojciech Haza i Tomasz Dymlang. Uczestnicy walczyli o cenne nagrody ufundowane przez organizatora imprezy – Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku, które uzyskało dofinansowanie z budżetu Powiatu Elbląskiego, oraz Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku.

A oto laureaci konkursu:

- w kategorii zespoły: I m. zajął Zespół „To My” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie (opiekun: Janina Krzyżanowska), a wyróżnienie powędrowało do Zespołu „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku (opiekun: Iwona Jachimek);

- w kategorii duety: I m. zajęli Emilia Jakuszczonek i Hubert Ciok ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie (opiekun: Janina Krzyżanowska), a II m. Kamila Markisz i Jakub Sułkowski z Zespołu Szkół w Pasłęku;

- w kategorii soliści szkół podstawowych: I m. zajął Dawid Krasiński ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej (opiekun: Ewa Hołuj-Zarzeka), II m. zajęła Daria Piech ze Szkoły Podstawowej w Młynarach (opiekun: Edyta Wasiluk-Jarosz), a III m. zajęła Julia Szewczak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Węzinie (opiekun: Barbara Kosiacka);

- w kategorii soliści szkół ponadpodstawowych: I m. ex aequo zajęły Oktawia Bernaś z Ornety oraz Adriana Lisowska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu (opiekun: Angelika Gromulska), II m. przypadło Annie Stasiulewicz z Zespołu Szkół w Pasłęku, III m. zajęła Nadia Kamecka z IV LO w Elblągu (opiekun: Dorota Gorczyńska-Gadaj), a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kuberska z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku (opiekunowie: Justyna Konopacka i Iwona Jachimek).

Nagroda Publiczności powędrowała do Anny Stasiulewicz z Zespołu Szkół w Pasłęku.