24 sierpnia 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie wraz z mieszkańcami Podąg zapraszają wszystkich na festyn w stylu COUNTRY do Podąg. W tym roku spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ zbiega się z rocznicą 25-lecia powstania kaplicy w Podągach. Mieszkańcy postanowili uczcić to wydarzenie.

Z tej okazji odbędzie się uroczysta msza, w czasie której zostanie poświęcona pamiątkowa tablica. Po mszy zapraszamy wszystkich na plac sołecki do wspólnej zabawy, której tematem przewodnim będzie właśnie country. Organizatorzy zapewniają szereg darmowych atrakcji: stylową foto budkę, zupę meksykańską, animacje dla dzieci z GOKSiR Godkowo, szałas szamanki, przejażdżki na kucyku oraz kawasaki.

Dorośli, zarówno mężczyźni jak i panie będą mogli zmierzyć się w konkurencjach rodem z dzikiego zachodu. I tak na przykład, panie będą mogły sprawdzić swoją celność ze Strzelnicą Sokół Grądki, na panów czeka pojedynek o tytuł zastępcy szeryfa - m.in rzut lassem, rewolwerowy Joe a także byk rodeo o nagrodę wójta gminy Godkowo. Ponadto, można będzie skorzystać z oferty m.in. Lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska Faberlic. Na zakończenie wieczoru przewidziana zabawa wiejska, a także pokaz lampionów.

Cały festyn objęty jest Patronatem Starosty Elbląskiego a współfinansowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie oraz lokalnych firm i mieszkańców.

Zapraszamy wszystkich, małych i dużych do na "byczą" zabawę, mile widziane westernowe dodatki, przebrania. Szczegóły na plakacie poniżej.

Magdalena Przybysz-Pietrzak, dyrektor GOKSiR Godkowo

plakatM