9 sierpnia mieszkanki Domu Pomocy Społecznej Rangóry uczestniczyły w wycieczce do Parku Rozrywki Nowa Holandia.

Przy wejściu przywitał nas potężny lew. Dalej miałyśmy możliwość zobaczyć się w kilku lustrach i ku naszemu zdziwieniu w każdym z nich wyglądałyśmy inaczej, bardzo śmiesznie. Następnie udałyśmy się do mini zoo, gdzie panie podziwiały różnego gatunku ptactwo i zwierzęta. Aby bliżej przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie, wybrałyśmy się tramwajem wodnym w rejs po kanale.

Cała wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, a chwilami nawet budząca grozę. Tu i ówdzie słychać było porykiwania dzikich zwierząt, gadów, a niektóre nawet wyłaniały się z wody. Nie przestraszyły nas i mogłyśmy dalej spacerować, podziwiać przyrodę, przyglądać się bawiącym dzieciom. Panie zauważyły gości z zagranicy, gdyż rozmowy prowadzili w obcym języku. W przerwie można było napić się kawy, zjeść lody czy gofra. A po wyjściu z parku, kiedy poczułyśmy się głodne, wstąpiłyśmy do restauracji mieszczącej się na parkingu, gdzie każda z pań zamówiła sobie obiad. I tylko pogoda miała okazała się kapryśna i nie pozwoliła nam dokończyć obiadu pod parasolem. Na szczęście restauracja pomieściła w swoich wnętrzach wszystkich klientów.

Zdaniem mieszkanek wycieczka była bardzo udana. Był relaks, dużo śmiechu i zadowolenie, ale też zmęczenie.

Anna Tadra, terapeuta