Dokładnie w rocznicę katastrofy wojskowego myśliwca MiG -29, w której zginął kpt. pilot Krzysztof Sobański w Krasinie odsłonięto pamiątkowa tablicę poświęconą tragicznie zmarłemu pilotowi. W uroczystości uczestniczyli najwyżsi dowódcy wojskowi: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, Inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. pilot Jacek Pszczoła, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski, Dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk. pilot Maciej Trelka, Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk. pilot Mirosław Zima, wicewojewoda Sławomir Sadowski, starosta Elbląski Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, mieszkańcy wsi Sakówko i Krasin oraz najbliższa rodzina tragicznie zmarłego pilota.

Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczną katastrofę wojskowego samolotu pod Sakówkiem. Pilot wiedząc o awarii swojego myśliwca, najpierw zrobił wszystko aby ratować przed skutkami katastrofy lotniczej mieszkańców Pasłęka i wsi, nad którymi leciał, kosztem własnego życia. Pamiątkową tablicę odsłoniła Marlena Sobańska, żona śp. kpt. pilota Krzysztofa.

List wojewody 1

Źródło: glospasleka.pl