Zdjęcie numer 1 w artykule: REALIZACJA PROJEKTU SZKOLENIOWEGO W STAROSTWIE POWIATOWYM W ELBLĄGU ROZPOCZĘTA

Projekt pt. „Doskonalenie umiejętności pracowników JST w powiecie elbląskim szansą rozwoju regionu” wramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

REALIZACJA PROJEKTU SZKOLENIOWEGO W STAROSTWIE POWIATOWYM W ELBLĄGU ROZPOCZĘTA

W dniu 21 czerwca 2010r. Zarząd Powiatu w Elblągu i Minister Spraw Wewnętrznych iAdministracji podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Doskonalenie umiejętności pracowników JST w powiecie elbląskim szansą rozwoju regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie na realizację projektu wynosi 722.700,00 zł, z czego płatność ze środków europejskich wynosi 682.550,00 zł, a dotacja celowa z budżetu krajowego wynosi 40.150,00 zł. Wkład własny w kwocie 80.300,00 zł jest wkładem niepieniężnym, rozliczanym czasem pracy pracowników biorących udział w szkoleniach.

Projekt realizowany jest przez Powiat Elbląski w partnerstwie z Gminą Elbląg, Gminą Gronowo Elbląskie, Gminą Tolkmicko i Gminą Milejewo w okresie od sierpnia 2010r. do lipca 2011r. W ramach projektu przeprowadzone zostaną:
- szkolenia ogólne mające na celu podniesienie umiejętności urzędników w zakresie sprawnej iefektywnej obsługi klientów, budowania jakości i tworzenia pozytywnego wizerunku urzędnika icałego urzędu, oraz podniesienie podstawowych kompetencji kadry zarządzającej,
- szkolenia specjalistyczne mające na celu dostarczenie urzędnikom specjalistycznej wiedzy z zakresu niezbędnych aktów prawnych oraz specjalistycznych zagadnień, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy administracji na swoich stanowiskach pracy,
- szkolenia specjalistyczne z zakresu stanowienia aktów prawa miejscowego oraz aktów administracyjnych mające na celu dostarczenie wiedzy niezbędnej do podniesienia jakości prawa lokalnego poprzez efektywne stanowienie uchwał i decyzji administracyjnych,
- kurs komputerowy dla osób w wieku 45+,
- spotkania w ramach „wymiany dobrych praktyk” służące wymianie doświadczeń oraz porównaniu jakości dotyczącej wybranych usług publicznych pomiędzy wszystkimi urzędami biorącymi udział wprojekcie.
W ramach projektu łącznie przeszkolonych zostanie 116 urzędników, co stanowi 67% łącznej liczby zatrudnionych w urzędach objętych projektem.
Ponadto projekt zakłada skierowanie 12 urzędników na studia podyplomowe z zakresu prawa publicznego i administracji, zarządzania zasobami ludzkimi i stanowienia prawa oraz przeprowadzenie szeregu zadań wdrożeniowych. Będą one dotyczyły opracowania i wdrożenia „mapy aktywności” organizacji pozarządowych, systemu „Dialog społeczny” w celu usprawnienia konsultacji społecznych oraz wdrożenia aktualizacji i ulepszeń stron internetowych urzędów partnerskich gmin i Starostwa Powiatowego. W ramach systemu ulepszeń przewiduje się wdrożenie serwisu dla niedowidzących, tłumaczenia stron internetowych na języki obce oraz opracowanie i wdrożenie „wirtualnego spaceru” po Powiecie w ujęciu panoramicznym.
Głównym celem projektu jest wzrost jakości usług publicznych świadczonych przez urzędników jednostek administracji samorządowej na terenie powiatu elbląskiego, a tym samym wzrost zaufania społeczeństwa do administracji samorządowej.

Zdjęcie numer 2 w artykule: REALIZACJA PROJEKTU SZKOLENIOWEGO W STAROSTWIE POWIATOWYM W ELBLĄGU ROZPOCZĘTA

POWIAT GMINA GMINA GMINA GMINA
ELBLĄSKI ELBLĄG GRONOWO ELBLĄSKIE TOLKMICKO MILEJEWO

Kontakt: Starostwo Powiatowe w Elblągu ul. Saperów 14A, 82 , 300 Elbląg, tel. 55239 49 40.
Sylwia Cieciora