Miło nam poinformować, że nasza uczennica klasy IV, Aleksandra Piotrowska otrzymała wyróżnienie w 7. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt Wyobraźni” o tytule przewodnim „Łódź Podwodna”. W konkursie wzięło udział 4019 uczestników z Polski, Ukrainy, Rumuni i Chin. Praca Oli powstała w pracowni Projektowania Graficznego pod kierunkiem Romy Jaruszewskiej.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się również prace Kateryny Iermolaieva oraz Błażeja Różańskiego pod kierunkiem Janusza Kozaka.

Ponadto w 11. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej jury konkursu przyznało naszej uczennicy klasy II, Natalii Życzkowskiej drugie miejsce w kategorii malarstwo oraz dwa wyróżnienia dla Kamili Szreder i Dominiki Sambor. Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace: Kingi Zomrowskiej, Aleksandry Biedrzyckiej, Natalii Kmita, Karoliny Kwapisz.

Warto zaznaczyć, że w rekordowej ilości – 823 bezkonkurencyjna okazała się grafika komputerowa (plakat), na którą nadesłano najwięcej prac. Jury konkursu podkreśliło, że spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów na polu projektowania graficznego. Gratulujemy uczniom i nauczycielom prowadzącym!

Krystyna Brinkiewicz