preloader
Przejdź do treści.

Menu

W wyniku przeprowadzonej w ubiegłym roku reformy edukacji, we wrześniu 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku naukę rozpoczną absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum oraz absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej.

ZSEiT przygotował szeroką ofertę kształcenia w szkołach średnich i branżowych. Szkoły średnie: liceum ogólnokształcące (ukierunkowanie obronne), technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik przetwórstwa mleczarskiego, technik żywienia i usług gastronomicznych. Natomiast branżowe szkoły I stopnia to: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz oraz kucharz.

Oba roczniki – absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej i gimnazjum - będą w czerwcu ubiegały się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Dla każdego rocznika powstaną klasy równoległe – oddzielne dla uczniów szkoły podstawowej i oddzielne dla uczniów po gimnazjum.

ZSEiT przykłada ogromną wagę, aby każdy absolwent posiadał rzetelną informację na temat kierunków kształcenia, zasad kształcenia i odbywania praktyk u pracodawców, możliwości zatrudnienia lub podjęcia studiów na różnych kierunkach oraz możliwościach zakwaterowania w internacie.

W dniach 14, 15 i 16 stycznia 2019 r. ZSEiT organizował dla przyszłych absolwentów warsztaty zawodoznawcze. Warsztaty to okazja do poznania szkoły, zawodu, spotkania z nauczycielami, wykonywania czynności związanych z przyszłym szkoleniem w zawodzie, spotkania z uczniami kształcącymi się w danym kierunku.

Takie warsztaty do duże przedsięwzięcie logistyczne. W ich organizację włączyły się szkoły podstawowe, a zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Udział w warsztatach wzięła młodzież ze szkół w Młynarach, Węzinie, Rychlikach, Gronowie Górnym, Pilonie, Małdytach, Jegłowniku, Nowakowie, Jurkach, Zwierznie i Pasłęku.

Składamy podziękowanie Państwu Dyrektorom szkół podstawowych oraz Wychowawcom klas kończących za pracę włożoną w organizację tych warsztatów, a młodzieży dziękujemy za udział.

Absolwentom oraz Rodzicom zapewniamy wszelką informację dotyczącą kształcenia. Zapraszamy na indywidualne konsultacje, udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. Zachęcamy również do odwiedzania strony szkoły: www.zseit.paslek.edu.pl. Dzielimy się tam ważnymi informacjami dotyczącymi 100% zdawalności matur w ZSEiT oraz 100% zdawalności na egzaminach zawodowych w 6 kwalifikacjach

Anna Zalewska

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski