Od początku września 2018 r. trwa realizacja inwestycji pn. „Rozbudowa budynku pracowni artystycznych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – II etap”, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga.

Zakończenie robót wg podpisanej umowy zaplanowane jest na 31 sierpnia 2019 r. Tym samym uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny w dogodnych i komfortowych warunkach. To bardzo istotna dla rozwoju placówki inwestycja. Stanowi ona kontynuację działań prowadzących do zapewniania odpowiednich warunków kształcenia artystycznego i wysokiej jakości nauczania wraz z działaniami na rzecz środowiska lokalnego w dziedzinie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

Do końca roku 2018 wykonano 34 % prac, w tym prace budowlane stanu surowego 56%, roboty zewnętrzne branży sanitarnej 78% oraz branży elektrycznej 16%. Rozbudowa obejmuje prace: architektoniczne i konstrukcyjne, instalacje wewnętrzne (eklektyczna, gazowa, wodna, kanalizacyjna) i zewnętrzne (elektryczne, wodne, kanalizacyjna, deszczowa).

mkidn mDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.