preloader
Przejdź do treści.

Menu

Przedświąteczną grudniową noc maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku spędzili w szkole, a dokładniej w szkolnej auli, która na ten czas zamieniła się w kinową salę.

Podczas drugiego już Nocnego Maratonu Lektur uczniowie wyposażeni w materace, śpiwory i dobry nastrój oglądali ekranizacje filmowe wielkich dzieł literackich. Wyboru repertuaru w tym roku dokonały polonistki. Były to zatem tzw. lektury z gwiazdką, czyli obowiązkowy kanon na egzaminie maturalnym.

W przerwie oglądania odbył się literacki konkurs pod hasłem „Trzy w jednym, czyli cytat, autor, bohater”, podczas którego uczniowie odgadywali (na podstawie czytanych przez nauczyciela fragmentów) autorów cytatów, tytuły i autorów dzieł, bądź rozpoznawali bohatera literackiego, korzystając z podpowiedzi o trzech stopniach trudności. Zwyciężczynią została Marzena Ryś z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Można było również skorzystać z literackiego kącika, w którym znalazły się drukowane wersje oglądanych dzieł. Nie zabrakło też kawiarenki i stołu z przekąskami, które dodawały energii do wytrwania całej nocy przed największym szkolnym ekranem.

Podczas Nocnego Maratonu Lektur panowała ożywiona i doskonała atmosfera. Tegoroczni maturzyści mieli okazję spędzić wolny czas w szkole, ale w alternatywny i ciekawy sposób. Nie ukrywali też swego zadowolenia z takiej formy powtórzenia wiedzy literackiej przed zbliżającą się dużymi krokami drugą próbną maturą i właściwym egzaminem w maju. Maraton zakończył się nad ranem, ale wielu uczniów deklarowało chęć spędzenia kolejnych godzin na wspólnym oglądaniu.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były polonistki ZSEiT: Lidia Zawarczyńska, Anna Turowska oraz bibliotekarka Beata Kuczyńska.

Anna Turowska

 

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski