preloader
Przejdź do treści.

Menu

Kultywując wieloletnią tradycję, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbyło się spotkanie wigilijne pod nazwą WIECZORNICA 2018. Wydarzenie to wpisało się już w historię naszego domu w Marwicy, historię, która kończy się... bo zacznie się nowa... Było to spotkanie będące z jednej strony wprowadzeniem w świąteczny bożonarodzeniowy czas, z drugiej strony było podziękowaniem za wieloletnią współpracę i przyjaźń do dzieci i dorosłych, do tego miejsca. Nie obyło się bez przedstawienia, które fantastycznie wprowadziło dorosłych w głęboką zadumę nad prawdziwym przesłaniem Świąt Bożego Narodzenia.

Przy wspólnym stole z pysznymi potrawami wigilijnymi siedli przyjaciele domu z daleka i bliska,   którzy przez cały rok są z nami i obok nas, wspierają i dopingują każdy nasz krok: Genowefa Kwoczek, przewodnicząca Rady Powiatu Elbląskiego, Tomasz Domżalski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu wraz z Magdaleną Paradowską, kierownik Pieczy Zastępczej, Roman Kogut radny Powiatu Elbląskiego, Robert Bieliński radny Powiatu Elbląskiego, Zbigniew Lichuszewski, wójt Gminy Rychliki; Teresa Brewka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku; Bożena Romanowska; pastor Kościoła Zielonoświątkowego we Fromborku Włodek Kobus, przedstawiciele Grupy Orlen Płock; przedstawiciele Pola Golfowego Ula Robak i prezes Antii Pohjonen, niezawodni ludzie ze Służby Celnej w Elblągu Arkadiusz Łacina i Monika Kucewicz i Magdalena Terlikowska, myśliwi z Koła „Bóbr” w Pasłęku, Sylwia Pałasz przedstawiciel firmy Meble Wójcik, od której dostaliśmy transport mebli do pokoi naszych dzieci, Emil Łaba wraz z małżonką, właściciel firmy transportowej „Maciuś” z Elbląga; Katarzyna Panimasz wicedyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku, Beata Łuczyńska-Pyra nauczycielka z Zespołu Szkół w Pasłęku, opiekun klubu wolontariuszy wraz z wolontariuszami, Wioletta Misiurek, kierownik sklepu Netto w Pasłęku, grupa OFF Road z Elbląga i Trójmiasta ze Sławomirem Bobko i Kasią Bukowską na czele, Leszek Marcinkowski prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Elblągu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rychlikach Jacek Tuński, Pasłęcki Klub Motocyklowy; Stowarzyszenie „Pasłęk Pomagamy”, Klub Motocyklowy Jamaz, Klub Motocyklowy Orzeł, Bogusław Sierocki właściciel sklepu Hubcio w Pasłęku, Małgorzata Zawidow kierownik Banku BGŻ, Tomasz Iwanicki z Fundacji Świąteczne Granie Ofiarowanie.

Gościom pokazany został film, który przedstawiał historię powstania domu dziecka w Marwicy, historię nazwy, przemiany standaryzacyjne przebiegające przez lata mające na celu polepszenie usług opiekuńczo-wychowawczych m.in. zmniejszanie liczby wychowanków, zabawy i zajęcia jakie proponuje się dzieciom. Piękne wzruszające zdjęcia z przeszłości. Niejednemu zakręciła się łza w oku… tym bardziej, że trwająca reorganizacja wynikająca z przepisów prawa z czasem doprowadzi do zamknięcia domu w Marwicy. W niedługiej przyszłości powołana zostanie na jej miejsce placówka opiekuńczo-wychowawcza w Zielonce Pasłęckiej dla kameralnej grupy wychowanków, czyli dla 14 osób.

Gościom dziękował dyrektor, dziękowały dzieci. Po modlitwie przyszedł czas na wigilijne jedzenie: krokiety, kapuśniaczki i pierogi, barszczyk, kompot z suszu, ryba i wiele innych pyszności.

Przyjaciele nigdy nas nie zawiedli. „Orlen” stanął, jak zawsze, na wysokości zadania, przygotował dla każdego dziecka indywidualne prezenty, poprzedzone wcześniej kartkami do św. Mikołaja. Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zakupiło sprzęt do karaoke i zestaw nagłaśniający, Służba Celna ufundowała dzieciom bony do sklepu kosmetycznego, Koło Myśliwskie „Bóbr” wsparły finansowo wypoczynek zimowy naszych dzieci, otrzymaliśmy mnóstwo prezentów od grupy motocyklowej „Orzeł”, grupy Motocyklowej „Pasłęk”, „Grupy OFF Road”, były prezenty od Tomasza Iwanickiego z FŚGO, nie zabrakło ciepłych słów od wszystkich gości. Każdy z gości został obdarowany prezentem i pamiątką - przepięknym zdjęciem domu na płycie łupkowej. Był również czas na wspólne śpiewanie kolęd.

W imieniu mieszkańców obu domów, pracowników i dyrekcji serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM za Waszą obecność, za każde dzieło Waszych rąk i każdy odruch dobroci, za to, że jesteście i będziecie z nami.

W tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia niech płynie Nadzieja, od tego, który jest Królem Królów, a Jego Łaska niech wspiera i podnosi w sezonie życia, w którym jesteś. W Nowym Roku bądź osobą dobrego wpływu.

W imieniu dzieci i kadry
Leszek Czyżewski
dyrektor

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski