preloader
Przejdź do treści.

Menu

XXXIX sesja Rady Powiatu w Elblągu, ostatnia w tej kadencji, rozpoczęła się od uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego symbolicznego aktu w obecności całej rady i zaproszonych gości dokonali: najmłodsza pracownica Starostwa Powiatowego Iwona Łapa i najmłodszy radny Tomasz Rozenbajgier. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

W drodze na salę posiedzeń radni podziwiali wystawę prac plastycznych związanych z obchodami 100-lecia niepodległości przygotowaną przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Wystawę można oglądać w holu I piętra w Starostwie Powiatowym.

Przedstawiciel Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta malborski Mirosław Czapla, wręczył staroście Maciejowi Romanowskiemu Honorową Statuetkę ZPP. Wyróżnienie zostało przyznane „za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej”. Jak napisano w uzasadnieniu uchwały Zarządu ZPP, działalność starosty Romanowskiego nierozerwalnie związana jest z inicjatywami na rzecz rozwoju Powiatu Elbląskiego. Mirosław Czapla podkreślił, że od lat Powiat Elbląski plasuje się w pierwszej dziesiątce w rankingu ZPP w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców, a w 2017 r. otrzymał tytuł Super Powiatu.

Ze względu na szczególny charakter ostatniej sesji rady w tej kadencji, nie brakowało wielu wzruszających wystąpień podsumowujących dotychczasowe osiągnięcia. Przewodniczący Rady Ryszard Zagalski, który po raz ostatni prowadził obrady, serdecznie dziękował za dotychczasową współpracę wszystkim radnym, dyrektorom jednostek organizacyjnych powiatu, naczelnikom wydziałów Starostwa oraz pracownikom. Liczne podziękowania za olbrzymi wkład pracy w rozwój powiatu elbląskiego popłynęły również w kierunku przewodniczącego Zagalskiego, który nie krył wzruszenia.

Podczas sesji radni podjęli również cztery uchwały, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski