Po raz kolejny uczennica Liceum Plastycznego została doceniona na szczeblu ogólnopolskim. Aleksandra Sowińska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za całokształt działalności w minionym roku szkolnym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aleksandra Sowińska - jest uczennicą klasy IV, specjalizacja Techniki Druku Artystycznego. Już od początku edukacji w Liceum Plastycznym dała się poznać jako osoba ambitna i pracowita. Należy wyróżnić wysokie umiejętności rysunkowe Oli, co ułatwia jej poruszanie się praktycznie w każdej dziedzinie, medium czy technice. Rysunek Oli stanowi idealną bazę do poszukiwań graficznych czy malarskich.

Ola nie boi się wyzwań, odkrywania nowych dróg, technik. Z zainteresowaniem i zaangażowaniem przystępuję do kolejnych tematów, przygotowuje projekty   i poznaje   nowe   techniki   graficzne.   Ola chętnie bierze udział w konkursach (szkolnych   i   ogólnopolskich), nie   unika   wyzwań technologiczno-warsztatowych; potrafi wykorzystać posiadane umiejętności twórczo i pomysłowo.

Prace graficzne Oli, jej projekty były wykorzystywane jako oficjalne motywy szkoły w postaci kartek okolicznościowych, plakatów i innych form identyfikacji. Autorka muralu okolicznościowego z okazji 100-lecia niepodległości („Herosi Niepodległej”), uczestniczka plenerów malarskich i XII Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.

Ola Sowinska