W imieniu Stowarzyszenia TalentArt oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zapraszamy na dzień z Ceramiką Artystyczną, podsumowujący Projekt Międzyszkolnych Warsztatów Ceramicznych „Zaprojektuj, zrób, pokaż”.

12 października 2018 roku spotkajmy się w siedzibie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym:

- godz. 12.00 wspólna budowa i rozpalanie pieca węgierskiego do plenerowego wypalania ceramiki,

- godz.13.00 otwarte warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży,

- godz.16.00 wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów oraz wręczenie dyplomów.

Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu od kwietnia do października 2018 roku serii warsztatów ceramicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania miały charakter otwarty, uczestniczyli w nich dzieci w różnym wieku. Zajęcia odbywały się w Liceum Plastycznym |w Gronowie Górnym pod opieką nauczyciela rzeźby. Całość przedsięwzięcia dla uczestników była bezpłatna. Zadanie sfinansowano ze środków Stowarzyszenia TalentArt oraz Zarządu Powiatu Elbląskiego.

Pragniemy zaprosić do aktywnego udziału w Projekcie (budowanie pieca, warsztaty) lub uczestnictwa w charakterze obserwatorów widowiska jakim jest wypalanie ceramiki w plenerowym piecu węgierskim.

Zapraszamy zarówno uczniów, którzy już uczestniczyli w warsztatach jak również wszystkich chętnych, którzy pierwszy raz chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu ceramicznych form.

Będzie nam niezmiernie miło zaprezentować na wspólnej wystawie efekty działania – stworzone prace.

plakat warsztaty m