5 października na terenie Domu Pomocy Społecznej odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku mieszkalnym przy ul. Szpitalnej 2. Obserwatorem ćwiczeń ewakuacji mieszkańców z budynku był przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej Henryk Oleszkiewicz.

W momencie uruchomienia alarmu winda w budynku automatycznie zjechała na parter. Do momentu przyjazdu Straży Pożarnej, która przejęła opiekę nad akcją, ewakuacją kierował dyrektor i kierownik działu opiekuńczo-terapeutycznego. Wszyscy pracownicy opuścili swoje miejsca pracy, brali udział w ewakuacji mieszkańców i zebrali się na placu przed budynkiem, a obserwator ćwiczeń przekazał dyrektorowi i pracownikom raport z przeprowadzonych działań. W akcji wzięło udział 20 pracowników i 116 mieszkańców domu.

W ocenie obserwatora ćwiczenia odbyły się prawidłowo zgodnie z planem ewakuacji. Sprawnie wyprowadzono mieszkańców z budynku z zastosowaniem sprzętu pomocniczego oraz prawidłowo rozpoczęto akcję gaśniczą przez pracowników domu.

A. Kurszewska