preloader
Przejdź do treści.

Menu

W ostatnim tygodniu wakacji, po 12-godzinnej podróży grupa wychowanków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy dotarła do położonego u stóp Karkonoszy malowniczego Bukowca. To właśnie tam rok wcześniej rozpoczął się projekt Akademia Dobrych Inicjatyw, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Dobrych Inicjatyw z Prezesem Fundacji panem Bartłomiejem Jojczykiem na czele.

Założeniem projektu jest wsparcie wychowanków poprzez stwarzanie możliwości rozwijania zainteresowań i talentów, objęcie pomocą psychologiczną. Przez cały rok fundacja umożliwiała rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez organizację zajęć dodatkowych, włączanie w wolontariat, zaproszenie na Choinkę Dobrych Inicjatyw oraz wsparcie rzeczowe w postaci szkolnych wyprawek.

Obóz w dniach 19-25.08. był podsumowaniem pierwszego roku działań akademii, był również przestrzenią do zaplanowania dalszych form wspierania i rozwijania wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Podopieczni placówki mieli okazję do górskich wędrówek, zabawy w termach Cieplickich, szaleństwa na letnim torze saneczkowym w Karpaczu, zwiedzania Kopalni Podgórze w Kowarach oraz szerokiej gamy zajęć sportowych oraz teatralnych, muzyczno-ruchowych i profilaktycznych.

Ponadto kontynuowano zajęcia psychologiczne „Kuźnia talentów”, które miały na celu diagnozę możliwości wychowanków, poszukiwanie i ukierunkowanie zainteresowań. Atmosfera zaufania i wrażliwość oraz otwartość terapeutki na problemy i potrzeby dzieci umożliwiła poruszenie podczas spotkań tematów trudnych i ważnych w codzienności naszych podopiecznych.

W czasie obozu wychowankowie uczestniczyli w pierwszym bloku edukacji finansowej projektu Młodzi Finansiści Akademii, kierowanego w szczególności do grupy wychowanków, których w najbliższej przyszłości czeka usamodzielnienie. Tematy warsztatów to między innymi budowanie domowego budżetu, funkcjonowanie systemu bankowego, w tym pożyczek i kredytów, wejście na rynek pracy. Projekt będzie kontynuowany w najbliższym czasie w placówce, między innymi poprzez realizację mikroprojektów.

Dzieci i młodzież z obu placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez powiat elbląski miała już kolejną okazję wspaniale wypoczywać nad Zalewem Wiślanym w Nadbrzeżu oraz nad Jeziorem Wielewskim w miejscowości Wiele na Kaszubach. W Nadbrzeżu przeżyły dziesięć świetnych dni (pogoda niestety tylko nie dopisała ale wszyscy radzili sobie z jej humorami). Dzieciaki zagłębiały tajniki świata żeglarskiego. Miały okazję pływać dużą żaglówką, a także motorówką. W Wielu natomiast podopieczni placówek, oprócz kąpieli w jeziorze mieli możliwość pływania na kajakach, wspinali się na ściance, budowali wieże ze skrzynek po których się wspinali, (co okazuje się nie takie łatwe, a zrobienie jaskółki stając na 10 skrzynkach to dopiero wyzwanie).

I tak czas wakacji upłynął niepostrzeżenie.

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski