preloader
Przejdź do treści.

Menu

Współpraca w grupie, radzenie sobie z emocjami, koncentracja na zadaniach poprzez działania artystyczne, twórcze. Takie cele przyświecają organizatorom Warsztatów Artystycznych IMPROWIZACJE, skierowanych do dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy.

Podczas warsztatów zaproponujemy działania prowadzone przez artystów - plastyka, reżysera teatralnego oraz arteterapeutkę specjalizującą się w terapii przez ruch. - mówi Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”, organizatorka warsztatów. - Zorganizujemy zajęcia ruchowe, które budują komunikację pozawerbalną, głębszy kontakt dziecka ze sobą i możliwość wspólnej zabawy poprzez ruch, taniec i wspólną improwizację.

Dzieci będą mogły nauczyć się współpracy w grupie, otwartości, szacunku do drugiej osoby, wyznaczania swoich granic jak również radzić sobie z emocjami, nauczyć się koncentracji na zadaniu i najważniejsze bawić się w naturalnie twórczy sposób. Wykorzystane zostaną działania plastyczne, taniec i elementy improwizacji teatralnej.

Uczestnicy warsztatów m.in. samodzielnie wykonają zabawki sensoryczne, które działają na zmysły - nie tylko na wzrok, ale także na słuch i dotyk - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki. - Zastosowanie ruchomych rekwizytów, zabawek sensorycznych wpływa na umiejętność różnicowania i poznawania świata, rozwija umiejętności manualne i wyobraźnię, pozwala zrozumieć pojęcia kształtu, powierzchni, właściwości faktur i materiałów - ich elastyczności, miękkości, sprężystości, pozwala na eksperymentowanie z formami trójwymiarowymi, dostarczając bodźców dla zmysłu dotyku.

Warsztaty będą miały na celu odtwarzanie i rozpoznawanie potencjału twórczego, korygowanie zaburzeń koordynacji ruchowej i dysfunkcji integracji sensorycznej, rozwój motoryki małej, poprzez świadome wykorzystywanie technik twórczych oraz umiejętności, tworzenie autorskich wypowiedzi dzieci.

Zajęcia, które organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach zadania pn. „Przenikanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, rozpoczną się 27 sierpnia 2018 r. w Marwicy o godz.11.00 i realizowane będą przez trzy dni.

Teresa Miłoszewska
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

 

plakat Marwica

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski