18 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tolkmicku odbyła się Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim i Klub Sportowy „Barkas” w Tolkmicku. W Spartakiadzie brały udział osoby niepełnosprawne z jednostek organizacyjnych Powiatu Elbląskiego, tj. z Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim, Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej KROKUS we Władysławowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku, Domu Pomocy Społecznej w Rangórach.

Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski.

Podczas trwania Spartakiady rozegrano konkurencje sportowe m.in.:

- indywidualne: rzut podkową, tenis stołowy, rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową,

bieg na 50 metrów,

- grupowe: drużynowy rzut do kosza, przeciąganie liny, piłka nożna

Za zdobycie I, II, III miejsca w poszczególnych konkurencjach zwycięzcy otrzymali nagrody, medale oraz puchary. Ponadto dla dwojga najaktywniejszych uczestników, biorących udział w zawodach Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski ufundował nagrody specjalne.

Uczestnicy spartakiady mogli także skorzystać z poczęstunku w postaci grochówki, bigosu, słodkich bułeczek, lodów i wiele innych pyszności.

Podczas trwania całego spotkania można było zauważyć jak wiele radości i szczęścia daje osobom niepełnosprawnym możliwość uczestniczenia w tego typu imprezach.

To był dzień pełen radości, słońca i pięknych emocji i dla wszystkich.

Wśród uczestników Spartakiady były m.in. mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Rangórach. Panie uczestniczyły w dwóch konkurencjach indywidualnych na miarę ich możliwości fizycznych. I choć nie zajęły czołowych miejsc, zgodnie stwierdziły, że warto było wziąć udział.

Aby wyjazd okazał się bardziej atrakcyjny, po zakończeniu spartakiady, mieszkanki DPS zwiedziły tutejszy kościół św. Jakuba, zrobiły drobne pamiątkowe zakupy. Zwieńczeniem wyjazdu był krótki pobyt na plaży oraz kawa w Restauracji Fregata. Zadowolone z wyjazdu Panie sobotnie popołudnie przeznaczyły na odpoczynek.

Również drużyny mieszkańców DPS „Krokus” we Władysławowie, uczestników WTZ z Władysławowa oraz ŚDS z Przezmarka udały się na Powiatową Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych do Tolkmicka. Tego dnia byli w doskonałej formie i w związku z tym zawodnicy wielokrotnie stawali na podium zdobywając medale i puchary zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych.

Uczestniczka ŚDS z Przezmarka została wyróżniona jako najbardziej zaangażowana i aktywna zawodniczka Spartakiady.

Sportowym zmaganiom towarzyszyła piękna pogoda, doskonałe humory, radość ze spotkania przyjaciół z innych placówek.