preloader
Przejdź do treści.

Menu

Tegoroczne Dni Jakubowe przeszły do historii. Niedziela 29.07.2018 r. rozpoczęła się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem ks. Juliana Dzierżaka, w asyście ks. Tadeusza Pawluka. Obaj pochodzą z naszej parafii. W Mszy św. uczestniczył burmistrz Andrzej Lemanowicz z małżonką, oraz Magdalena Dalman - Przewodnicząca Rady Miasta, wraz z małżonkiem. Licznie przybyli parafianie i goście.

Po skończonej Mszy św. była procesja wokół kościoła. Towarzyszyła nam Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej, która po zakończeniu Mszy dała piękny koncert w kościele, a następnie na Targowisku. Mogliśmy wysłuchać hymnu miasta, zagranego z wieży ratuszowej. Ma on na stałe towarzyszyć wielkim wydarzeniom, może nawet będzie grany po biciu dzwonów kościelnych o godz. 12:00.

Na Targowisku każdy mógł poczęstować się bardzo smaczną zupą rybną, przygotowaną przez rodzinę Państwa Szewczyków. Były też stoiska handlowe, przygotowane przez Stowarzyszenia i inne osoby.

Niestety, pogoda zrobiła nam psikusa. Już w czasie Mszy zaczął padać tak bardzo potrzebny deszcz. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zdecydował przenieść wszystkie atrakcje do Domu Kultury.

O godz. 16:00 ks. proboszcz Józef Grochowski, tradycyjnie już w porcie, poświęcił łodzie i jachty oraz akwen. Były też przejażdżki łodziami. Po Mszy św. wieczornej, przed kościołem ks. proboszcz święcił samochody i inne pojazdy, co też należy już do tradycji.

Do późna w Domu Kultury trwały zaplanowane występy. Tolkmickie Dni Jakubowe 2018 przeszły do historii.

Dziękujemy wszystkim Organizatorom i sponsorom tego przedsięwzięcia. Wymienić tu należy Pana Burmistrza Andrzeja Lemanowicza, Panią Magdalenę Dalman - Przewodniczącą Rady, ks. Józefa Grochowskiego - Proboszcza Parafii, Władze Nadleśnictwa Elbląg, Załogę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury z Panem Robertem Oleszkiewiczem - Dyrektorem. Patronat honorowy sprawował Pan Maciej Romanowski - Starosta Powiatu. W całą akcję zaangażowane były Stowarzyszenia, Koła i Osoby prywatne.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład pracy. Mieszkańcom i Gościom dziękujemy za udział w nabożeństwach, Mszach św. i innych atrakcjach, przygotowanych przez Organizatorów.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia:

Msza św.: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,566,msza-sw-z-procesja-29072018.html

Koncert Orkiestry Dętej z Zielonki Pasłęckiej, zupa rybna: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,567,koncert-orkiestry-detej-z-zielonki-pasleckiej-zupa-rybna-29072018.html

Poświęcenie samochodów i inne atrakcje Dni: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,568,poswiecenie-samochodow-i-rozne.html

Informacja ze strony parafialnej :

http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/aktualnosci,1208,tolkmickie-dni-jakubowe-niedziela-29072018.html

Ks. Józef Grochowski

 

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski