12 lipca 5 mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Rangórach wzięło udział w wycieczce do Gdańska. Pogoda – raz słońce, raz deszcz, nie zniechęciła nikogo. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kościoła Świętej Brygidy. Na miejscu ksiądz-przewodnik krótko opowiedział historię kościoła. Panie były zachwycone widokiem bursztynowego ołtarza pomimo, że nie jest jeszcze skończony. Zwieńczeniem zwiedzania kościoła był koncert chóru niemieckiego, który turystycznie odwiedził Gdańsk. Przy wyjściu z kościoła była okazja do zakupu akcesoriów o tematyce religijnej.

Drugim punktem było zwiedzanie przepięknej Gdańskiej Starówki.

Zbliżając się do Neptuna i Dworu Artusa okazało się, że Dworu Artusa zwiedzić nie można, gdyż aktualnie odbywa się tam pilna konferencja i turystom będzie udostępniony dopiero późnym popołudniem. Po ponad dwugodzinnym zwiedzaniu Starówki, Panie, nieco zmęczone i zachęcone zapachami dochodzącymi z przyulicznych restauracyjek, postanowiły zatrzymać się i zjeść obiad, napić się kawy. Spacer poobiedni Panie wykorzystały na zakup pamiątek a dodatkową atrakcją było słuchanie muzyki ulicznych grajków, np.: „ Cztery Pory Roku” w wykonaniu smyczkowego trio.

W drodze powrotnej Panie wyraziły swoje zadowolenie i jednogłośnie stwierdziły, że na tę wycieczkę warto było pojechać.

Terapeuta Anna Tadra