22 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/18. Z tej okazji w szkole byli obecni liczni goście: wicewojewoda Sławomir Sadowski, wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, starosta Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, komendant Komisariatu Policji w Pasłęku podinsp. Mirosław Suchodolski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Urszula Tyszecka. W zakończeniu roku szkolnego udział wzięli uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami.

Dyrektor Elżbieta Wasiuk pogratulowała uczniom osiągniętych wyników w nauce. Dwóch uczniów Rada Pedagogiczna wytypowała do stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w szkole. Są nimi: w liceum uczeń klasy IIA Maciej Miszczyszyn, który uzyskał średnią ocen 5,80, a w Technikum uczeń kl. III Bartłomiej Korzeniowski – który uzyskał średnią 5,38. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 46 uczniów. Średnią ocen co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie uprawniające do uzyskania stypendium Starosty Elbląskiego otrzymało 41 uczniów.

Pani dyrektor podkreśliła, że szczególne słowa podziękowania należą się także bardzo wielu uczniom zaangażowanym w życie szkoły i jej reprezentowanie w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych oraz w działalność wolontariacką. W r. szk. 2017/18 uczniowie wzięli udział w 35 różnorodnych konkursach i olimpiadach. Uczniowie kl. IIa Maciej Piotrak i Mateusz Kołosowski są finalistami szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, ucz kl. IIIT Bartłomiej Korzeniowski zajął IV miejsce w etapie okręgowym X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, zespołowo zajęliśmy III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ucz. kl. IIA Wiktoria Andruszkiewicz zdobyła II miejsce, ucz. kl. IIA Weronika Zielińska zdobyła II m. w Ogólnopolskim Konkursie J. Niemieckiego.

W roku szkolnym 2017/18 działało w szkole 22 wolontariuszy. Wzorowo wykonywali swoje obowiązki przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – przewodniczący Grzegorz Hinz, zastępca Maciej Klusek, skarbnik Joanna Grzyb, sekretarz Weronika Zielińska.

SPORT: w koszykówce chłopców II miejsce w powiecie i III w regionie, w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców zdobyliśmy I miejsce, w Biegach Przełajowych Patrycja Steć, uczennica klasy IA zajęła III miejsce w województwie, a w rzucie oszczepem Aleksandra Przystasz, klasy IIC zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS.

Po uroczystym przemówieniu pani dyrektor głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud wychowawczy i edukacyjny, jaki włożyli w procesie kształcenia uczniów. Życzyli wszystkim słonecznych, beztroskich i bezpiecznych wakacji.

Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród uczniowie i nauczyciele udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Do zobaczenia 3 września.

Elżbieta Wasiuk