Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku zgromadziło wielu gości. Obecni byli: Joanna Naspińska – członek Zarządu Powiatu, Teresa Brewka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, Agnieszka Pocełujko, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, Przemysław Siagło – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej w Pasłęku oraz Tomasz Cybulski - kierownik OSiW OHP w Pasłęku.

Po powitaniu przybyłych gości przez prowadzącą uroczystość Małgorzatę Wolską, głos zabrała dyrektor Maria Kizyk, która podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała gronu pedagogicznemu za wykonywanie swojej misji i za podejmowanie cennych inicjatyw i twórczych działań, pracownikom szkoły za trud i wysiłek w codziennej pracy, a obecnym gościom za wieloletnią współpracę. Dokonała podsumowania osiągnięć absolwentów gimnazjum, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w całym roku szkolnym nie szczędzili trudu i wysiłku, aby rozwijać swoje talenty i umiejętności. Podziękowała także kierownictwu i pracownikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku za współpracę w realizacji wspólnych celów.

Następnie głos zabrała Joanna Naspińska. W swoim wystąpieniu pogratulowała młodzieży osiągniętych wyników w nauce i z egzaminu gimnazjalnego oraz życzyła udanych wakacji. Teresa Brewka i Tomasz Cybulski również gratulowali słuchaczom i pedagogom osiągniętych wyników i życzyli wspaniałego odpoczynku wakacyjnego.

Następnie wychowawcy klas rozdali zaświadczenia potwierdzające uzyskanie promocji na semestr programowo wyższy oraz świadectwa ukończenia gimnazjum. Zostały wręczone nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia tym słuchaczom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Ponadto, przedstawiciele klasy II Gimnazjum dla Dorosłych w krótkich słowach pożegnali absolwentów, natomiast reprezentant klasy III gimnazjum podziękował nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły i ośrodka za serce, uśmiech, dobre słowo i codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz.

Na zakończenie uroczystości dyrektor życzyła udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Po części oficjalnej, przybyli na akademię goście, rodzice i słuchacze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Joanna Jachimek