preloader
Przejdź do treści.

Menu

8 czerwca Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku świętował Dni Rodziny, które w br. przebiegały pod hasłem „Rodzina – Dom – Ojczyzna”. Tego dnia szkołę licznie odwiedzili rodzice uczniów, dziadkowie, ciocie i wujkowie, młodsze rodzeństwo oraz zaproszeni goście - burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, przedstawiciel starosty elbląskiego Beata Winiewska-Kowal i prezes Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Helena Mendelewska.

Podczas uroczystości zgromadzeni wysłuchali kilku utworów muzycznych wykonanych przez uczennice liceum i technikum oraz obejrzeli humorystyczne scenki z życia szkoły, zaprezentowane przez uczniów ZSEiT.

Ważnym punktem spotkania było podsumowanie I tury projektu unijnego POWER „Aktywni zawodowo w Europie”, a w nim uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Degustacja włoskich dań dodała smaczku imprezie.

Ten dzień stał się również okazją do wręczenia dyplomów uczniom klas mundurowych, którzy okazali się najlepszymi strzelcami podczas obozów szkoleniowych w 9BBKPanc. w Braniewie. Goście mieli okazję do wysłuchania piosenki marszowej i do obejrzenia wystawy „Rodzina – Dom – Ojczyzna”.

Miłą atmosferę nadawały imprezie konkursy i zabawy, w tym dla dzieci w „Kąciku malucha”. Znalazł się też moment na edukację – były to pokazy udzielania pierwszej pomocy wykonywane przez uczniów klas mundurowych.

Wspólny poczęstunek w szkolnym ogrodzie zakończył spotkanie, a upamiętniły je pamiątkowe zdjęcia.

Dni Rodziny w ZSEiT wpisują się w cykl imprez realizowanych w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, są one świadectwem, że rodzina stanowi fundament społeczeństwa, który należy budować i o który należy dbać.

Zorganizowanie święta było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Pasłęku oraz dzięki zaangażowaniu wielu rodziców, uczniów i nauczycieli.

Małgorzata Gawrysiuk

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski