Nauczyciele i absolwenci Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zaprezentują swoje prace w Centrum Sztuki Galeria El. Już w czwartek 14 czerwca o godz. 18.00 czeka nas wernisaż otwierający uroczystości obchodów jubileuszowych szkoły, która w tym roku kończy dziesięć lat.

To pierwsza tego typu wystawa pokazująca prace powstałe w ciągu dziesięciu lat istnienia Liceum Plastycznego. Do 21 czerwca będzie można obejrzeć grafiki, rzeźbę, obrazy stworzone w różnych pracowniach szkoły. Wśród autorów są przede wszystkim byli uczniowie, którzy obecnie są absolwentami szkół wyższych bądź studiują różnorodne kierunki na uczelniach artystycznych w Gdańsku, Krakowie, Warszawie. Swój dorobek zaprezentują także nauczyciele prowadzący pracownie. Prace będą zróżnicowane tematycznie i formalnie. Dzięki temu zaprezentują kierunek, w jakim zmierza szkoła. Pokażą różnorodność działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli, wspierających indywidualne zainteresowania i predyspozycje swoich podopiecznych.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

wystawa 10 lecie m