preloader
Przejdź do treści.

Menu

Dwa dni po Dniu Dziecka zaplanowana została Inauguracja sezonu PONY CUP 2018 PIASTOWO w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Lasem" prowadzonym przez Katarzynę Nazarewicz. W pięknych okolicznościach przyrody na starcie w trzech konkursach stanęło prawie 70 zawodników. Sprawnie przeprowadzone konkurencje dały możliwość spróbowania sił wszystkim początkującym sympatykom jeździectwa, a nieco starsze towarzystwo z Konkursu nr 3 TREC mogło posmakować zasad i przeszkód z tejże konkurencji jeździeckiej.

Po upalnym dniu między rozprężalnią a parkurem, duża część zawodników i koników zażywała kąpieli w pobliskim jeziorze.

W tym roku w szranki stanęło prawie 70 zawodników, każdy miał dwa nawroty a konfigurację konkursów ustalał trener ekipy. Impreza zaczyna mieć ponadlokalny charakter co nas bardzo cieszy, gdyż chcemy promować aktywne spędzanie czasu wolnego i wychowanie przez sport. Gospodyni zawodów zadbała o przyjazną sportową atmosferę, a także o gastronomię i dodatkowe atrakcje. Na dekoracji widać było, że nie tylko dzieci lubią malowanie twarzy, za co odpowiedzialny był animator obecny na wszystkich zawodach z cyklu. Przybyło także mnóstwo kibiców z okolicy i widzimy, że misja tego projektu staje się faktem, gdyż coraz więcej dzieci dostrzega piękno sportu jeździeckiego i chce w nim aktywnie uczestniczyć.

Punktualnie o 11:00 rozpoczął się pierwszy konkurs, a za nim następne, wspólna runda honorowa, po dekoracji z jeźdźcami pieszo wokół parkuru. Była to barwna szarża dzieci, które cierpliwie piknikowały z rodzicami do końca zawodów i wspierali siebie nawzajem w pierwszych startach. Była to też wyśmienita okazja by zwolnić i smakować tę niedzielę w przyjaznym otoczeniu.

Zgodnie ze wspólnymi założeniami organizatorów cyklu PONY CUP 2017, wszystkie dzieci są nagradzane, wszyscy są zwycięzcami, dostrzegamy wysiłek pokonania emocji w stawianiu pierwszych kroków na arenie jeździeckiej. Przygotowujemy w ten sposób dzieci i ich rodziców do startów w przyszłości, kiedy wyrosną z kategorii dziecięcych, uczymy zasad fair play i wspieramy aktywności pozadomowe. W przyszłości pragniemy utrzymać te zasady, dlatego chcąc dopieścić każdego zawodnika mamy ograniczoną liczbę miejsc na listach startowych. Cały czas staramy się również o uwagę sponsorów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a każdy kto chce zobaczyć kolejne zawody niech rezerwuje datę 15 lipca, kiedy drugie zawody zostaną rozegrane w Majątku Tulisówka w Narusie k. Fromborka.

Przy każdej okazji pragniemy też podziękować sponsorom i przyjaciołom projektu PONY CUP 2017.

Patronat nad PONY CUP 2018 objęli: Starosta Elbląski, Burmistrz Fromborka, Burmistrz Tolkmicka oraz Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Jeździeckiego

Ewa Obrycka-Błaut
Biuro zawodów&promocji PONY CUP

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski