25 maja br. w Domu Pomocy Społecznej w Rangórach odbyła się kolejna już „Majówka Rodzinna”. W przygotowaniu imprezy zaangażowali się wszyscy pracownicy placówki. Celem takiego spotkania jest podtrzymanie więzi z rodzinami, przyjaciółmi oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi i lokalnym środowiskiem. W majówce udział wzięli mieszkańcy zaprzyjaźnionych domów, tj. z Tolkmicka i Władysławowa oraz dyrektorzy tych placówek, jak też rodziny, przyjaciele, znajomi mieszkanek naszego Domu oraz mieszkańcy lokalnego środowiska, w tym młodzież z MOW w Kamionku Wielkim.

Dyrektor Domu Pani Izabela Misiak przywitała wszystkich gości. Głos zabrali kolejno Przewodniczący Rady powiatu w Elblągu Pan Ryszard Zagalski, Starosta Powiatu Elbląskiego Pan Maciej Romanowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu Pan Tomasz Domżalski. Majówkę uświetniła rozbrzmiewająca w tle muzyka w wykonaniu pracownika z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie, oraz krótki koncert na organach elektrycznych jednej z mieszkanek Domu w Rangórach. Miłej atmosferze towarzyszyły specjały „Dania znad Zalewu” przygotowane przez pracowników Domu, między innymi ryba wędzona pasztet z ryby, zupa rybna, ryba w zalewie octowej, pulpeciki rybne w sosie pomidorowym a także pieczona kiełbaska, kaszanka, kiszka ziemniaczana, sałatki, bigos. Do kawy i herbaty było ciasto w wykonaniu „Koła Gospodyń Wiejskich” z Kamionka Wielkiego, rodziny mieszkanek i pracowników naszego Domu. Tego dnia od rana pogoda zapowiadała się słoneczna, jednak po południu przeszła mała burza, która nie przeszkodziła w zabawie. Na przekór pogodzie uczestnicy majówki świetnie się bawili a niektórzy uczestnicy wyrazili się, że z utęsknieniem będą czekać następnej takiej imprezy.

Pod koniec spotkania podziękowano wszystkim przybyłym gościom. Duże podziękowania należą się firmom wspierającym nasz Dom: tj.

-Przedsiębiorstwo Handlowe M i D – Motłoch, Dołęga-Spółka Jawna w Elblągu,

- Dorota Wąsińska – Hurtownia Artykułów Spożywczych „Kamal” w Elblągu,

-Elbląskie Centrum Mięsne „El-Hurt” Zbigniew Grudziński, Jolanta Grudzińska w Elblągu,

-Firma Handlowo-Usługowa „Aston” Piotr Wiśniewski,

-„Dana” A. Popowski, D. Popowska, T. DSadawa, R. Sadawa - Spółka Jawna W Elblągu

-„Dana” A. Popowski, D.Popowska, T. Sadawa, R. Sadawa – Spółka Jawna w Elblągu,

- Restauracja „Studnia Smaków” Katarzyna i Krzysztof Szczypscy,

-Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionku Wielkim.

Państwu Eleonorze Gajowniczek i Marcinowi Maślińskiemu dziękujemy za piękne rośliny, które ozdobią teren naszego Domu.

Anna Tadra – terapeuta DPS Rangóry