Wesoły korowód w historycznych strojach, niecodzienne rozrywki, warsztaty, inscenizacje, drapieżne ptaki i muzyka – organizatorzy VII Jarmarku św. Bartłomieja przypominają, że w Pasłęku będzie można spędzić wyjątkowy sierpniowy dzień. Zachęcają do obejrzenia filmowej zapowiedzi tegorocznej edycji imprezy.

W tym roku Jarmark św. Bartłomieja wypada 26 sierpnia. Już teraz warto pomyśleć o inspirowanym historią stroju, w którym nie tylko dołączymy do otwierającego jarmark korowodu, ale i być może zdobędziemy nagrody w konkursie na najciekawsze przebranie!

Tradycyjnie przy pasłęckim zamku oprócz dawnych rozrywek i zabaw, będą czekały na gości stoiska ze starociami, wyśmienitymi lokalnymi produktami, wyjątkowymi ręcznie wyrabianymi drobiazgami i przedmiotami oraz innymi różnościami. Znów z bliska będzie można podziwiać drapieżne ptaki, będące pod opieką sokolników. Nie zabraknie muzyki. Impreza rozpocznie się rano i potrwa do wieczora.

Organizatorzy zapraszają do współpracy przy przygotowywaniu tego lokalnego święta stowarzyszenia i nieformalne grupy aktywnych mieszkańców okolic, szkoły oraz każdego, kto chciałby wystawić swoje stoisko lub kramik.

Zobacz klip zapowiadający VII Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku:

Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska partnerują w organizacji Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa oraz Burmistrz Pasłęka.

Kontakt ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska:

telefoniczny: 781 993 439,

mailowy: swal.paslek@gmail.com

www.facebook.com/kuznia.pruska

Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Miasta i Gminy Pasłęk oraz Zarządu Powiatu Elbląskiego

organizatorzy