preloader
Przejdź do treści.

Menu

27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych absolwentów.

W tym roku byli to uczniowie liceum ogólnokształcącego z elementami kształcenia wojskowego i technikum kształcącego w zawodach technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Oprócz dyrekcji szkoły na uroczystości zwanej w ZSEiT „Ostatnim Dzwonkiem” obecni byli burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz radna powiatu elbląskiego Joanna Naspińska. Na podkreślenie zasługuje przybycie wyjątkowo licznej rzeszy rodziców absolwentów. Dyrektor Marian Matuszczak w swoim przemówieniu zwrócił się do absolwentów z podsumowaniem ich pobytu w szkole, z podziękowaniami za ich aktywność oraz życzeniami na dalszą drogę życia i edukacji. Następnie głos zabrali przybyli goście oraz wychowawcy kończących klas, czyli Edyta Sienkiewicz i Joanna Kisielewska. Nastąpiła również zmiana składu pocztu sztandarowego oraz zaprzysiężenie składu pocztu mundurowego.

W części oficjalnej uroczystości odbyło się jeszcze tradycyjne nagradzanie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wysokie lokaty w konkursach i olimpiadach oraz sukcesy sportowe. Były pamiątkowe zdjęcia, również tradycyjnie na tle sztandaru szkoły. Głos zabrali także przedstawiciele absolwentów kierujący swe słowa podziękowań zarówno do dyrekcji, jak i swych wychowawców.

W drugiej, nieoficjalnej części przygotowanej przez uczniów II klasy liceum pod okiem wychowawczyni Anny Turowskiej były cytowane aforyzmy kierowane do absolwentów w postaci życiowych drogowskazów, były życzenia oraz pełne wspomnień prezentacje podsumowujące pobyt w szkole odchodzących klas. Liczne chwile wzruszeń przeplótł występ uczniów prezentujących w zabawnym skeczu jeden szkolny dzień z życia ucznia. Przypomniały się lekcje historii, języka angielskiego, matematyki, religii… Słowem to, do czego wyruszający w świat absolwenci będą wracali za lat kilka, kilkanaście i jeszcze później.

Anna Turowska

 

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski