Przy głośnym dopingu licznie zgromadzonych kibiców 19 maja 2010 r. rozpoczęła się jedna z najsympatyczniejszych imprez sportowych , finały jubileuszowej X Powiatowej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Wzięły w nich udział reprezentacje sześciu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu elbląskiego.

Organizatorem tej uroczej i niezwykle sprawnie przeprowadzonej imprezy jest od 10 lat Uczniowski Klub Sportowy „Zakrzewo” przy współpracy Domu Kultury „Zakrzewo” w Elblągu i finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Przedszkolaki dzielnie rywalizowały w rozmaitych skomplikowanych konkurencjach, takich jak: „przewróć-postaw”, skoki na piłkach „kangurkach”, rzuty woreczkami, bieg „w kapciach dziadka”, rzuty piłeczką do celu, bieg z szarfami, rzut kółkiem, bieg „w spodniach taty”. Wszystkie konkurencje odbyły się przy wspaniałym dopingu zebranej na trybunach publiczności, wśród której szczególnie wyróżniali się kibice Przedszkola nr 2 z Pasłęka.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji podsumowano punkty i wyłoniono zwycięskie drużyny. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, zaś zdobywcy pierwszych trzech miejsc zabrali dodatkowo do domu piękne lśniące medale i puchary.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. miejsce , Milejewo
2. miejsce , Pasłęk
3. miejsce , Błudowo
4. miejsce , Pomorska Wieś
5. miejsce , Gronowo Górne
6. miejsce , Gronowo Elbląskie

Gratulacje dla wszystkich uczestników tej sympatycznej imprezy z życzeniami dalszych sukcesów na sportowych arenach!

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: X Powiatowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: X Powiatowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: X Powiatowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: X Powiatowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków