5 kwietnia sali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Pasłęku. Turniej miał na celu upowszechnianie sportu jako zdrowego stylu życia w formie aktywnego wypoczynku, integrację w środowisku lokalnym, wyrabianie świadomej postawy zdyscyplinowania i przestrzegania zasad gry.

W zawodach brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z pasłęckiego Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum z Młynar i Zespołu Szkół. Łącznie do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Zawodnicy bardzo żywiołowo reagowali na przebieg poszczególnych spotkań, zaciekle walczyli o zwycięstwo, a w przerwach pomiędzy swoimi meczami dopingowali koleżanki i kolegów. Dodatkową motywacją do gry były puchary, medale i dyplomy. Zwycięzcami turnieju zostali gospodarze, choć nie było to łatwe zwycięstwo, bo gimnazjaliści okazali się trudnymi przeciwnikami.

Patronat nad turniejem objął Starosta Elbląski.

Mamy nadzieję, że Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej stanie się tradycją i za rok ponownie młodzież będzie mogła spotkać się na sali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

M. Kozakiewicz