preloader
Przejdź do treści.

Menu

20 marca w Zespole Szkół w Pasłęku odbyły się wykłady i ćwiczenia dla gimnazjalistów. Każdy mógł wybrać tematykę zajęć, w jakiej chciał uczestniczyć. Odwiedziła nas młodzież z Gimnazjum nr 1, z Wilcząt i Rychlik.

I tak podczas warsztatów politechnicznych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach z fizyki, wykładzie na temat liczby Pi oraz rozwiązać test na podstawie poznanych wcześniej zagadnień. Na warsztatach chemiczno-kosmetologicznych uczniowie z gimnazjum mogli poeksperymentować pod czujnym okiem uczniów naszej szkoły z klas o profilu przyrodniczo-medycznym i oczywiście pod nadzorem nauczyciela. Młodzież miała także okazję własnoręcznie przygotować naturalne kosmetyki tj: błyszczyki do ust, peelingi do ciała oraz musujące kule do kąpieli, które to zabrała do domów. Na warsztatach z biologii gimnazjaliści mieli możliwość poznać metodę izolacji DNA z komórek kiwi, samodzielnie wykonać świeże preparaty z tkanek roślinnych oraz oznaczyć zawartość skrobi w różnych produktach spożywczych. Wiele emocji wywołały ćwiczenia, które pozwoliły poznać zasady funkcjonowania narządów zmysłów oraz podzielności uwagi.

Na warsztatach humanistycznych uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat symboli, czyli ukrytych znaczeń w literaturze i sztuce, analizowali obraz Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza” pod kątem jego symboliki oraz rozwiązywali zaszyfrowane zagadki. Podczas warsztatów językowych uczniowie uczestniczyli w zabawie "Escape room". To rodzaj gry polegającej na tym, że gracze zamykani są w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać w określonym z góry czasie po rozwiązaniu powiązanych ze sobą zagadek lub zadań w czterech językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Uczestnicy wykonali wszystkie zadania: żeby znaleźć "klucz" do wyjścia musieli przejrzeć różne zakamarki, przeszukać szafy, szuflady. Zaglądali w różne miejsca, obserwowali, łączyli fakty, a przy tym dobrze się bawili.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przygotowane przez profil mundurowo-sportowy. Młodzież wzięła udział w rozgrywkach w tenisa stołowego, pokazach LTS (laserowy trenażer strzelecki) i drona oraz warsztatach z techniki kryminalistycznej. W prezentacji drona wzięli udział policjanci Wydziału Kryminalnego KMP Elbląg. Dron wykorzystywany jest głównie do poszukiwań osób zaginionych. Ponadto funkcjonariusze KP Pasłęk prezentowali ubiór i wyposażenie pododdziałów zwartych policji, wykorzystywanych do zabezpieczania imprez masowych i demonstracji ulicznych.

Znaczna grupa młodzieży wzięła udział w warsztatach logistycznych, które przebiegały pod hasłami ekologistyki i transportu. Uczniowie otrzymali szereg zadań do rozwiązania: łamigłówki, krzyżówkę i liczne ćwiczenia. Uczniowie Technikum Hotelarskiego przygotowali warsztaty, które pokazywały specyfikę pracy w zawodzie hotelarz. Przyszli hotelarze mogli spróbować swoich sił w hotelowym barze, a w kuchni czekały na nich zajęcia z przygotowania tortilli. Osobny pokaz odbył się w części hotelowej, gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z technikami ścielenia łóżek oraz poznać rodzaje jednostek mieszkalnych. Wszystkim kierowała recepcja – serce każdego hotelu.

Młodzież zainteresowana nowym kierunkiem TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY uczestniczyła w warsztatach, prowadzonych przez profesjonalnego fotografa Joannę Kamińską. Gimnazjaliści uczyli się ustawienia parametrów aparatu w określonych warunkach, następnie sami robili zdjęcia ludzi i przedmiotów oraz obrabiali je w programie graficznym Adobe Lightroom.

M. Bała

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski