preloader
Przejdź do treści.

Menu

10 lutego siedmioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wyjechała na 13-dniowe praktyki zawodowe do Itzehoe.

Wśród nich znalazły się dwie osoby z klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Dziewczęta zapoznały się z branżą hotelarsko-gastronomiczną, odbywając praktyki w Ditmarscherhof Hotel i Cafe Schwarz Hotel.

Dwóch chłopców z pierwszej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia kształcącej w zawodzie stolarz pracowało w warsztatach stolarskich należących do partnerskiej szkoły Regionalne Berufsbildungszentrum Itzehoe. Dwóch uczniów i jedna uczennica z technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywało praktyki bezpośrednio w niemieckich gospodarstwach rolnych specjalizujących się w hodowli krów.

Wszyscy mieszkali u niemieckich rodzin. Czas wolny spędzali aktywnie. W sobotę 17 lutego byli na wycieczce w Hamburgu, gdzie zwiedzili miedzy innymi Miniaturen Wunderland oraz zobaczyli stary tunel pod rzeką Łabą. Następnego dnia udali się na wycieczkę do Tönning Oceanarium. W środę 14 lutego brali udział w zajęciach lekcyjnych w niemieckiej szkole i zasiedli do wspólnego obiadu przygotowanego przez polskie dziewczęta. Wieczorem relaksowali się przy wspólnej grze w kręgle. 21 lutego uczestniczyli w zajęciach w szkole, a po nich zwiedzali muzeum poświęcone Pasłękowi i okolicom dawniej zamieszkiwanym przez Niemców.

Praktyki zakończyły się 23 lutego, a ich zorganizowanie było możliwe dzięki systematycznej współpracy ZSEiT z Regionales Berufsbildungszentrum Itzehoe, trwającej od 2005 roku i zawartej między obydwiema szkołami umowie z dnia 5 września 2016 roku. Wyjazd wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Wierzymy, że praktyki były owocne, a uczniowie poznali niemiecki system, technologie i formy kształcenia zawodowego, nabyli wiele nowych umiejętności praktycznych oraz doskonalili słownictwo branżowe obowiązujące w wybranym przez siebie kierunku kształcenia.

 

Anna Turowska

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski