Zapraszamy na wystawę wybranych prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, 22 lutego o godzinie 18.00 w Pasłęckim Ośrodku Kultury. Wystawa przedstawia wybrane prace dyplomowe absolwentów Liceum Plastycznego z lat 2012- 2017.

Dyplom jest sumą doświadczeń, jakie każdy z uczniów zebrał podczas nauki w szkole. W klasie IV uczeń dokonuje wyboru tematu, formy pracy dyplomowej, planuje jego zakres i realizuje pracę. Zwieńczeniem jest obrona pracy dyplomowej. Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia szkoły artystycznej potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego Plastyk (piąty poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji Zawodowej).

Na wystawie będzie można zobaczyć różnorodną tematykę podejmowaną przez uczniów i zastosowanie różnorodnych technik i środków przy ich realizacji. Pośród prac odnaleźć można identyfikację graficzną instytucji, projekty plakatów filmowych, muzycznych, kampanie społeczne promujące różnorodne inicjatywy a także artbook, ilustracje do autorskiej gry komputerowej, do książek, zielnik kulinarny.

Czym jest dyplom?

Absolwenci Liceum Plastycznego otrzymują tytuł zawodowy plastyka. Co to oznacza w praktyce? Szeroki wachlarz możliwości wyboru drogi zawodowej. Dyplom plastyka umożliwia podjęcie pracy w zawodach, takich jak fotograf, projektant, grafik komputerowy, pracownik branży reklamowej, animator kultury. Absolwenci z dyplomem liceów plastycznych są dziś poszukiwani na rynku pracy, a zawód plastyka wpisany został do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Jest to system, który porządkuje kwalifikacje zarówno z zakresu szkolnictwa ogólnego, jak i zawodowego i wyższego. Zawiera, podobnie jak Europejska Rama Kwalifikacji, osiem poziomów określających efekty uczenia się. Zawód plastyka otrzymał w PRK poziom V. Oznacza to, że oprócz typowych dla kształcenia zawodowego treści wkracza również na pole zagadnień typowych dla kształcenia wyższego. Dla absolwentów ważne jest zatem, że ich dyplomy otwierają im drogę do podjęcia pracy w poszukiwanych dziś zawodach oraz, opcjonalnie, do kontynuowania kształcenia na studiach. Profil absolwenta zakłada bowiem zdobycie szeregu umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców. Plastycy to pracownicy firm reklamowych i projektowych, mediów, studiów fotograficznych, instytucji kultury. Dyplom pozwala również na otwarcie własnej działalności gospodarczej, chociażby z zakresu grafiki komputerowej.

Na wystawie zobaczymy prace autorów:

Wiktoria Zientkiewicz, Alicja Zaradkiewicz, Bartosz Alchimowicz, Paulina Janta-Lipińska, Patrycja Czerepko, Dawid Konkel, Aanna Demkowicz, Michał Kamiński, Julianna Gawron, Karolina Zabaryłło Wiktoria Baranowska, Magdalena Sadowa, Dagmara Lipka, Magdalena Gawron, Zuzanna Wójtowicz, Wiktoria Maciejewska, Agata Grzesz, Wiktoria Kieniksman

Serdecznie zapraszamy!

PASLEK zaproszenieM