preloader
Przejdź do treści.

Menu

Wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny, a z nim dylemat – jaką wybrać szkołę? Wśród bogatej oferty placówek edukacyjnych warto zwrócić uwagę na miejsce wyjątkowe – Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. To szkoła dająca doskonałą podbudowę do podjęcia studiów i przygotowanie zawodowe, które gwarantuje pracę w wielu poszukiwanych profesjach zarówno w Polsce, jak i za granicą.


Wielu osobom Liceum Plastyczne kojarzy się tylko i wyłącznie ze szkołą artystyczną, kształcącą w wolnych zawodach. Tymczasem nic bardziej mylnego. Absolwenci Liceum Plastycznego mają bowiem do wyboru dwie ścieżki kariery – studia na wyższych uczelniach bądź podjęcie pracy zawodowej.

Plastyk – zawód przyszłości

Absolwenci Liceum Plastycznego otrzymują tytuł zawodowy plastyka. Co to oznacza w praktyce? Szeroki wachlarz możliwości wyboru drogi zawodowej. Dyplom plastyka umożliwia podjęcie pracy w zawodach, takich jak fotograf, projektant, grafik komputerowy, pracownik branży reklamowej. Absolwenci z dyplomem liceów plastycznych są dziś szczególnie poszukiwani na rynku pracy, a zawód plastyka wpisany został do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Jest to system, który porządkuje kwalifikacje zarówno z zakresu szkolnictwa ogólnego, jak i zawodowego i wyższego. Zawiera, podobnie jak Europejska Rama Kwalifikacji, osiem poziomów określających efekty uczenia się. Zawód plastyka otrzymał w PRK poziom V. Oznacza to, że oprócz typowych dla kształcenia zawodowego treści wkracza również na pole zagadnień typowych dla kształcenia wyższego. Dla absolwentów ważne jest zatem, że ich dyplomy otwierają im drogę do podjęcia pracy w poszukiwanych dziś zawodach oraz, opcjonalnie, do kontynuowania kształcenia na studiach. Profil absolwenta zakłada bowiem zdobycie szeregu umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców. Plastycy to pracownicy firm reklamowych i projektowych, mediów, studiów fotograficznych, instytucji kultury. Dyplom pozwala również na otwarcie własnej działalności gospodarczej, chociażby z zakresu grafiki komputerowej. Od 2017 roku wszystkie te działania są o wiele prostsze i dzięki nadaniu numeru PRK – czytelne dla pracodawców w Polsce i za granicą.

Droga na uczelnie wyższe

Liceum Plastyczne w swoim programie kształcenia ogólnego niczym nie różni się od liceów ogólnokształcących. Przygotowuje do egzaminu maturalnego, a uczniowie mają do wyboru rozszerzenia z zakresu: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, historii sztuki. Szkoła oferuje doskonałe przygotowanie do matury dzięki starannie dobranej kadrze nauczycielskiej i stosowanym metodom nauczania. Absolwenci Liceum Plastycznego osiągają świetne wyniki na egzaminie maturalnym, plasując się wysoko ponad średnią krajową. Dzięki temu bez problemu dostają się na wyższe uczelnie nie tylko artystyczne, ale także humanistyczne i techniczne. Wysoki poziom nauczania rysunku czy matematyki pozwala na dalsze kształcenie w uczelniach politechnicznych. Jest też najlepszą podbudową do podjęcia studiów na kierunku architektura.

Szkoła to nie tylko nauka

Oprócz doskonałego przygotowania edukacyjnego szkoła oferuje również wiele działań, które służą rozwojowi zainteresowań, rodzą pasje i otwierają drogę na świat. Dzięki wieloletnim działaniom uczniowie uczestniczą w wymianach międzynarodowych z zakresu programu Erasmus+. Co najmniej dwa razy w roku mają możliwość wyjazdu do krajów, z którymi współpracujemy. Obecnie są to Portugalia, Bułgaria, Belgia, Estonia, Słowacja, Włochy. Programy unijne pozwalają również uczniom na podjęcie płatnych staży zawodowych u elbląskich pracodawców. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach, happeningach. Mają możliwość organizacji wystaw swoich prac w wielu instytucjach w Elblągu i okolicach. Szkoła została doceniona także przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Pałac Prezydencki – dwa lata z rzędu uczniowie mieli możliwość wyjazdu do Warszawy
i zaprojektowania ozdób świątecznych dla tych instytucji. Dzięki wysokiemu poziomowi kształcenia – uczniowie zdobywają nagrody, wyróżnienia w międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursach plastycznych. Otrzymują Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Starosty Elbląskiego, Prezydenta Miasta Elbląg, indeksy wyższych uczelni artystycznych.  

 

Jak zostać uczniem Liceum Plastycznego?

Szkoła nie należy do elbląskiego systemu Rekrut, zatem należy złożyć podanie o przyjęcie do placówki. Dodatkowo obowiązują egzaminy sprawdzające predyspozycje do nauki w Liceum Plastycznym. Szkoła prowadzi warsztaty przygotowujące do egzaminów. Pierwsze spotkanie już 12 lutego, a szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie szkoły. Udział w warsztatach nie jest obowiązkowy, jednak serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do zapoznania się z programem i skorzystania z naszej oferty. Warsztaty są bezpłatne. Można dołączyć w każdej chwili, należy tylko zarejestrować się na stronie szkoły. Zapraszamy także na drzwi otwarte, które odbędą się 14 kwietnia i 19 maja. Będzie to okazja, by wziąć udział w warsztatach (rysunek, malarstwo i rzeźba) oraz zwiedzić nasze nowocześnie wyposażone pracownie, poczuć kameralny klimat szkoły, gdzie nauczanie jest wysoko zindywidualizowane. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji:

http://www.liceumplastyczne.elblag.com.pl/rekrutacja

http://www.liceumplastyczne.elblag.com.pl/zajecia-dla-gimnazjalistow

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

 

banerek tytulowyM

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski