Na początku każdego roku w Kołach Polskiego Związku Wędkarskiego odbywają się Walne Zgromadzenia sprawozdawcze z działalności za poprzedni rok. W niedzielę 4 lutego tego roku w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawcze członków Koła Nr 14 w Pasłęku za rok 2017.

W zgromadzeniu udział wzięło ogółem 37 członków oraz zaproszeni goście jak: Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski. Zgromadzenie, które prowadził przewodniczący Jan Świderski przebiegło zgodnie z przyjętym jednogłośnie porządkiem obrad. Na początku przedstawione zostały sprawozdania z działalności Koła, z działalności sportowej, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Po sprawozdaniach głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swych wystąpieniach podsumowali współpracę Zarządu Koła z Zarządem Powiatu w Elblągu oraz Urzędem Miejskim w Pasłęku. Następnie były wręczone listy gratulacyjne i podziękowania. Ze strony Zarządu Koła na ręce gości wręczone zostały pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za dotychczasowe wsparcie oraz zaangażowanie, jakie wielokrotnie otrzymaliśmy na rzecz promocji i rozwoju wędkarstwa w naszym mieście.

W tym roku Koło w Pasłęku obchodzi 70-lecie istnienia i w związku z tym burmistrz Wiesław Śniecikowski ufundował tort, który osobiście ze starostą Maciejem Romanowskim pokroili i poczęstowali wszystkich zebranych. Po tej krótkiej słodkiej przerwie rozpoczęła się dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami, po której zakończono obrady.

R.Tokarski