17 października odbyła się w Elblągu konferencja inaugurująca Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach: KOMPETENCJE I TALENTY MŁODYCH NA RYNKU PRACY. Miejscem konferencji była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Poruszono bardzo ważną tematykę związaną z kształceniem dualnym oraz aspekt łączenia programów kształcenia z potrzebami rynku pracy.

Podniosłym punktem konferencji było podsumowanie 10 lat działalności Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku jest jednym z pierwszych 40 sygnatariuszy Paktu. Dwóch pracowników Poradni, Teresa Brewka i Anna Hintz aktywnie pracują w Zespole ds. szkoleń i rozwoju zawodowego. Jest to nowatorska inicjatywa. Pakt łączy doradców zawodowych z dwóch resortów, resortu pracy oraz resoru edukacji.

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga oraz Wiesław Drożdżyński, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie wręczyli podziękowania i dyplomy uczestnikom Paktu, w tym Teresie Brewce, dyrektorowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku.

Joanna Strzelecka, PPP Pasłęk