4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie, którego celem było uwrażliwienie na los zwierząt, uświadomienie, że to istoty żywe i mają swoje prawa.

Uroczystość zainaugurowała dyrektor Elżbieta Wasiuk, która podziękowała za pracę i zaangażowanie opiekunom i uczniom działającym w szkolnym wolontariacie. Panie Agata Celka - inspektor Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu oraz wieloletnia wolontariuszka i absolwentka naszej szkoły Klaudia Kłosińska opowiedziały o działalności schroniska „Psi Raj” w Pasłęku. Na zakończenie zebrani obejrzeli film ilustrujący pracę naszych wolontariuszy w schronisku, szpitalu, placówce opiekuńczo-wychowawczej w Marwicy oraz w przedszkolu.

Mamy nadzieję na poszerzenie naszego grona wolontariuszy, którzy chcą zrobić coś pożytecznego dla innych, chcą być potrzebni, chcą nauczyć się nowych umiejętności, nawiązać nowe znajomości lub przyjaźnie.