preloader
Przejdź do treści.

Menu

Grupa uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami: Beatą Pierlejewską oraz Tomaszem Tuniewiczem w dniach 7-11 września 2017 r. uczestniczyła w projekcie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów. Jest to obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom doskonalić umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

 

 Uczestnicy mieszkali w ośrodku "Słoneczna" w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Codziennie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów, między innymi: Armenii, Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Łotwy, Turcji i Filipin. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie uczyli się podstawowych słówek, sposobów powitania, tradycyjnych tańców, poznawali narodowe potrawy i święta.

 

 Wolontariusze, których liderem był Mirmizami Abdulzada z Azerbejdżanu, nazywany przez młodzież Mr Masakra, mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy, zarażali uczniów swoją pozytywną energią, a także otwierali na mówienie w języku angielskim.

 

Każdy dzień rozpoczynał "energizer" – zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia w losowo dobieranych grupach. Ukoronowaniem każdego dnia była międzynarodowa dyskoteka.

 

Uczniowie doskonalili umiejętność autoprezentacji oraz prezentacji partnerów w języku angielskim, brali udział w rozważaniach na tematy moralno-etyczne, uczyli się współpracy, podziału ról i obowiązków oraz budowania zaufania w grupie. Wykonując zadania „Mission impossible” oraz przygotowując i nagrywając filmy ćwiczyli kreatywność i umiejętność dobrej organizacji czasu pracy i zadań.

 Wyjazd na Euroweek był bardzo udany, ponieważ oprócz zajęć podnoszących kompetencje językowe przewidziana też została wycieczka na "spacer w chmurach" Skywalk w Dolni Morava.

 W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników.

 

 To obóz, który otwiera na inne kultury, zaraża chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi. Uczy tolerancji, pracy w zespole, rozwija kreatywność i umiejętności autoprezentacji a swoboda, komfort oraz świetna atmosfera tworzona przez wolontariuszy to kolejne ogromne zalety tych warsztatów.

 

 Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „Euroweek – Szkoła Liderów”

 

B. Pierlejewska

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski