4 września nasza szkoła ponownie otworzyła swoje drzwi dla nowych i starych uczniów. Celebrujemy dziesiąte już rozpoczęcie roku, jubileuszowe i wyjątkowe. Czeka nas rok ciężki, ale również mobilizujący, gdyż mamy zaszczyt organizować tegoroczny Makroregionalny Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Pomimo, iż nie jesteśmy szkołą dużą, to na pewno ambitną i gotową na wyzwania. Takim będzie na pewno organizacja wydarzeń, ściśle związanych z jubileuszem szkoły, które swój finał będą miały 15 czerwca 2018. W tym roku również rozpoczynamy nowy projekt Erasmus+, któremu przyświecać będzie hasło „Promoting art”.

Wszystkie te aspekty podkreśliła w swoim przemówieniu pani dyrektor Krystyna Brinkiewicz, życząc jednocześnie uczniom i nauczycielom wytrwałości i zapału do pracy. Uroczystości rozpoczęcia roku towarzyszyła również prezentacja Miriam Stołowskiej, która jako jedna z pierwszych ukończyła nasze liceum. Było to miłe urozmaicenie oraz przypomnienie klasie czwartej o zbliżającym się wyborze studiów. Miriam pokazała również, że zawód plastyka to zawód perspektywiczny i dla artysty nie ma rzeczy niemożliwych.

Pora zatem rozpocząć ten rok z dobrym nastawieniem i siłą do pracy, bo tej czeka nas dużo.

Wiktoria Łopatto, uczennica kl.III