Mateusz Stańczak został zwycięzcą 40. konkursu o miano najlepszego kierowcy regionu elbląskiego. 23-latek wygrał dwie z pięciu konkurencji, a w trzeciej zajął drugie miejsce. To wystarczyło, aby sięgnąć po zaszczytny tytuł w organizowanym przez Automobilklub Elbląski konkursie

W 40. konkursie o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego w kategoriach A, B, C i D udział wziąć mógł każdy kierowca posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Z możliwości startu w imprezie wyłączono jedynie instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy.

W tym roku konkurs po raz pierwszy rozegrano w innym niż zazwyczaj miejscu. O nagrody walczono na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.

Do rywalizacji przystąpiło 31 kierowców. Sam konkurs składał się z części teoretycznej i sprawnościowej. W części teoretycznej kierowcy musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi obejmującymi swą tematyką znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych oraz zagadnień przeciwalkoholowych. Część sprawnościowa polegała natomiast na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze oddzielnie dla każdej z czterech kategorii: A – motocyklem, B - samochodem osobowym, C - samochodem ciężarowym oraz D – autobusem.

Puchar Starosty Elbląskiego za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej wręczył Wicestarosta Elbląski Zbigniew Lichuszewski.

Konkursowi towarzyszyły również inne atrakcje. Przybyli mieli okazję oglądać pokaz ratownictwa medycznego i sprzętu PSP, wystawę nowych pojazdów, oraz podziwiać pojazdy zabytkowe i terenowe.

Wyniki 40. edycji konkursu:

Klasyfikacja generalna o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego o Puchar Prezydenta Elbląga

2. Arkadiusz Kozłowski

3. Radosław Radecki